sesja ślubna
20 lutego 2017

Chwila zatrzymana w czasie – wyjątkowa sesja ślubna

Zdjęcia są jedną z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych pamiątek. To nic innego jak wyjątkowe momenty uchwycone obiektywem aparatu. Prawdą jest, że fotografie są najbardziej niezwykłym sposobem na uwiecznienie uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Można je oglądać bez końca. Oczywiście niezwykle istotne jest, aby zdjęcia były dobrze wykonane, żeby prezentowały owe najważniejsze chwile w życiu. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie trudno jest wyobrazić sobie ślub i przyjęcie weselne bez fotografa. Należy jednak zauważyć, że fotografia ślubna to bardzo szerokie pojęcie. Przede wszystkim mamy tu na myśli nie tylko zdjęcia wykonane podczas przyjęcia weselnego czy ślubu, ale również fotografie z sesji zdjęciowej, fotoreportaże.

Wyjątkowe sesje zdjęciowe

Tutaj warto jest zauważyć, że należy rozróżnić dwa podstawowe rodzaje sesji – sesje narzeczeńskie oraz sesje ślubne. Na początek kilka słów na temat sesji narzeczeńskich. Następnie omówione zostaną najważniejsze kwestie związane z sesjami ślubnymi. Postaramy się przybliżyć tematykę sesji, przeanalizować, kiedy powinna odbyć się sesja, jak należy się przygotować, gdzie powinna mieć miejsce.

Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to wyjątkowa sesja zdjęciowa – jeszcze nie małżonków, ale osób zaręczonych. Z pewnością jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Należy wskazać, że moda na sesje narzeczeńskie pojawiła się stosunkowo nie dawno. Warto jest zauważyć, że zdjęcia z takiej sesji mogą okazać się niezwykle przydatne przy tworzeniu nagrania z wesela. Kamerzysta może podczas montażu dołączyć takie zdjęcia jako wstęp do filmu. Oczywiście zdjęcia z sesji narzeczeńskiej będą stanowić wyjątkową pamiątkę. Warto jest odpowiednio wcześniej zastanowić się nad tym, gdzie i kiedy będzie odbywać się taka sesja. Najlepiej jest zaplanować ją na kilka miesięcy przed ślubem. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tutaj o późniejszy brak czasu spowodowany dużą ilością obowiązków przed ślubem. Może okazać się, że narzeczeni nie będą mieli czasu na odpowiednie przygotowanie się do sesji czy wyprawę w wybrane miejsce. Oczywiście warto jest również dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie będzie odbywać się sesja. W zasadzie może to być dowolne miejsce. Dość ciekawy rozwiązaniem jest wybranie się do wyjątkowego miejsca kojarzącego się z okresem narzeczeństwa, miejsca gdzie narzeczeni się poznali lub gdzie odbyły się zaręczyny.

Sesja ślubna

Kiedyś sesje ślubne były mało popularne, najczęściej odbywały się w studiu fotograficznym. Dziś bardzo dużo się zmieniło. Zdjęcia z sesji ślubnych są niezwykle ważną pamiątką, a narzeczeni prześcigają się w pomysłach na organizację nietypowej, wyjątkowej i oryginalnej sesji zdjęciowej. Przykłady można wymieniać bez końca. Na początku jednak kilka słów na temat czasu, kiedy powinna odbyć się sesja ślubna. Wyróżnić można trzy momenty, kiedy to narzeczeni decydują się na organizację sesji ślubnej:
• przed ślubem: jest to jedno z bardzo popularnych rozwiązań. Najczęściej taka sesja organizowana jest w dniu ślubu, kiedy narzeczeni są już umalowani i ubrani. Umawiają się z fotografem w wybranym miejscu. Po sesji wracają jeszcze do domu lub udają się bezpośrednio do kościoła czy Urzędu. Warto jest zauważyć, że takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Zacznijmy od zalet. Tutaj należy wskazać, że Państwo Młodzi są przygotowani do zdjęć, nie muszą specjalnie udawać się do kosmetyczki czy fryzjera. Z pewnością jest to dość duża oszczędność czasu i pieniędzy. Tutaj warto jednak warto jest zauważyć pewną kwestię. Taka sesja zdjęciowa w plenerze nie będzie wiązała się z żadnymi problemami jeśli ślub odbywa się w lato i nie pada deszcz. Zupełnie inaczej będzie w przypadku, gdy zacznie padać deszcz lub Nowożeńcy wybiorą się na sesje w ekstremalnych warunkach. Tutaj warto jest zauważyć, że w takich przypadkach stroje, fryzury, makijaże mogą ulec zniszczeniu. W końcu trudno jest wyobrazić sobie Pannę Młodą, która będzie szła do ślubu w ubrudzonej sukni. Niestety tak może zdarzyć się w przypadku gdy sesja zostanie zorganizowana przed ślubem. Tutaj należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Nowożeńcy nie będą mogli udać się na sesję zdjęciową w dowolnie wybrane miejsce. Będzie to miejsce znajdujące się w pobliżu miejscowości, w których mieszkają narzeczeni. Nie da się zaprzeczyć, że kilku godzinna podróż do wybranego miejsca jest w takim przypadku wykluczona,
• w trakcie wesela: to kolejne rozwiązanie, niemniej jednak warto jest dokładniej przeanalizować wszystkie za i przeciw sesji w trakcie wesela. Oczywiście nie jest to złe rozwiązanie, niemniej jednak niektórzy goście opuszczenie sali przez Nowożeńców mogą odebrać jako zachowanie aroganckie, nieeleganckie. W związku z powyższym warto jest dokładnie się nad tym zastanowić. Tutaj warto jest zauważyć, że nie możliwe będzie oddalenie się pary daleko od miejsca, gdzie odbywa się wesele. Przede wszystkim dlatego, że Nowożeńcy mają dość mocno ograniczony czas. W końcu powinni jak najszybciej wrócić do gości. Należy dodać, że śluby najczęściej odbywają się w sobotę popołudniu, może okazać się, że za nim Nowożeńcy opuszczą salę weselną będzie już zmrok. To kolejny minus takiego rozwiązania. Oczywiście zaletą sesji w trakcie wesela jest fakt, że para jest idealnie przygotowana do zdjęć – fryzura, makijaż, strój,
• po uroczystości i weselu: to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie. W takim przypadku małżonkowie nie są w ogóle ograniczeni. Mogą zdecydować się na sesję o dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Nie muszą martwić się o stroje, mogę zdecydować się na daleką podróż do wybranego miejsca. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest fakt, że para będzie musiała skorzystać z usług wizażystki, fryzjerki, a to kosztuje. Jednakże analizując wszystkie wcześniej wskazane rozwiązania można dojść do wniosku, że mimo tych minus jest to najlepsze rozwiązanie. Z pewnością warto jest się nad nim zastanowić.
Teraz zastanowimy się nad doborem odpowiedniego miejsca na sesję ślubną. Oczywiście wybór jest dowolny. Może to być wyjątkowe miejsce znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania Nowożeńców lub każde inne miejsce, mniej lub bardziej oddalone. Należy jednak pamiętać o tym, że dalekie wyprawy trzeba będzie wcześniej zaplanować wraz z fotografem. Jakie są najciekawsze pomysły na sesję ślubną? Poniżej kilka propozycji:
• las, łąka, wzgórze, dolina: nie da się zaprzeczyć, że to właśnie natura stanowi prawdopodobnie najpiękniejsze tło dla zdjęcia – i nie ważne, czy sesja będzie odbywać się w pobliżu miejsca zamieszkania Nowożeńców czy gdzieś dalej. To niejako drugoplanowa kwestia,
• sesja podwodna: to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na sesję ślubną. Tutaj należy wskazać, że zdjęcia wychodzą niezwykle pięknie. Z pewnością para organizującą taką sesję będzie musiała wykazać się nie lada odwagą. Warto jest jednak zwrócić uwagę na fakt, jak niezwykłe są takie zdjęcia,
• ruiny zamku, budynków, dworków: wbrew pozorom zrujnowany zamek, pozostałości po osadzie mogą stanowić wyjątkowe tło dla sesji ślubnej. Mowa tutaj również o fragmentach budynków, np. z graffiti,
• sesja w domu: brzmi dziwnie? Wielu osobom wydaje się, że dom to niekoniecznie odpowiednie miejsce na sesję ślubną. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W praktyce okazuje się, że zdjęcia z takiej sesji są niezwykle ciekawe,
• wesołe miasteczko lub plac zabaw: jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie, a małżonkowie mogą przez chwilę znów poczuć się jak dzieci. Z pewnością warto jest zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
Rekwizyty to bardzo istotne elementy, które z pewnością przydadzą się na sesji ślubnej. Warto jest odpowiednio wcześniej zaplanować sobie przebieg sesji ślubnej, zastanowić się nad tym, jakie przedmioty będą potrzebne. Warto jest tutaj wskazać takie przedmioty jak rękawice bokserskie, balony, misie, zwierzęta, rośliny. Warto jest zwrócić, że bez względu na miejsce, gdzie odbywa się sesja takie przedmioty mogą sprawić, że zdjęcia będą prezentować się niezwykle ciekawie. Wystarczy odrobina wyobraźni.

Erotyczna sesja ślubna

To dość oryginalna, odważna sesja ślubna. Nie da się zaprzeczyć, że niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Niemniej jednak warto jest się przyjrzeć również takiej sesji ślubnej. Na początku należy wskazać, że często pierwsze skojarzenie z erotyczną sesją ślubną jest bardzo mylące. W końcu nie chodzi tutaj o wyzywające zdjęcia, a zupełnie inne fotografie. Należy jasno i wyraźnie powiedzieć, że akty są formą sztuki, wyrażenia siebie. Nie chodzi tutaj o prezentowanie nagości, a zmysłowości. Takie zdjęcia mogą okazać się niezwykle ciekawe. Z pewnością jest to alternatywa dla klasycznych sesji ślubnych, niemniej jednak na takie rozwiązanie decyduje się niewiele osób. Z pewnością na taki stan rzeczy wpływa fakt, że na akt decydują się wyłącznie otwarte i przede wszystkim odważne osoby. Poniżej prezentujemy kilka fotografii z erotycznych sesji ślubnych.

Niezwykłe fotografie ze ślubu oraz przyjęcia weselnego

Nie da się zaprzeczyć, że fotografie ze ślubu oraz przyjęcia weselnego stanowią niezwykłą pamiątkę. Warto jednak jest się zastanowić nad tym, od kiedy fotograf będzie obecny w dniu ślubu oraz do jakiego momentu. Są to najważniejsze kwestie. Warto jest również poruszyć temat fotoreportażu, fotoksiążek, albumów ślubnych. W końcu poza samymi zdjęciami istotne jest również odpowiednie ich ułożenie. To bardzo istotna kwestia.
Temat fotografii ze ślubu jest dość oczywisty. Nie da się zaprzeczyć, że najbardziej istotne jest, aby fotograf uchwycił najważniejsze momenty ze ślubu – założenie obrączek, pocałunek małżonków. Dobrze jeśli fotograf wykona również kilka zdjęć zaproszonym gościom. W zasadzie trudno jest powiedzieć więcej na temat fotografii ślubnych. Należy jednak dodać, że najlepiej jeśli fotograf pojawi się już w trakcie ostatnich przygotowań do ceremonii w domu Pani Młodej i wykona kilka ciekawych zdjęć.
O wiele obszerniejszy jest temat dotyczący zdjęć podczas przyjęcia weselnego. Poza standardowymi fotografiami, które specjalista powinien wykonywać w czasie zabawy tak, aby udokumentować przebieg przyjęcia, można wyróżnić kilka ciekawych sposobów na wykonanie zdjęć wraz z zaproszonymi gośćmi.
Nie da się zaprzeczyć, że jeszcze do niedawna bardzo popularne było wykonywanie zdjęć wraz z gośćmi, którzy siedzą przy stole. Para Młoda ustawiała się za gośćmi – 1 osobą lub rodziną, przyjaciółmi, a fotograf wykonywał zdjęcie. Dziś odchodzi się już od tego trendu. Popularniejszy jest inny sposób na wykonywanie zdjęć. Para Młoda ustawia się w wybranym miejscu, a osoby chętne do wykonania zdjęcia po kolej podchodzą do Nowożeńców. Oczywiście wszelkie pozy dozwolone. Na koniec kilka słów na temat dość oryginalnego rozwiązania, jakim jest stworzenie mini studia fotograficznego w wybranym miejscu na sali weselnej. W takim przypadku należy wcześniej uzgodnić z fotografem sposób przeprowadzenia takiej sesji, potrzebne rekwizyty. Zdjęcia mogą być wykonywane Młodej Pary z gośćmi lub samych gości. Nie da się zaprzeczyć, że efekt końcowy takiej sesji jest niezwykle ciekawy, a fotografie stanowią idealną pamiątkę. W zasadzie są to najważniejsze kwestie związane z fotografią weselną. Warto jest również wskazać, że wyjątkowym rozwiązaniem jest wykonanie mini sesji ślubnej z gośćmi, w czasie trwania przyjęcia, na sali lub w ogrodzie znajdującym się przy domu weselnym. Warto jest przygotować tabliczki z różnymi napisami lub inne gadżety, które będą przydatne przy wykonywaniu zdjęć. Należy zauważyć, że bardzo ciekawie wyglądają zdjęcia, gdzie goście ustawienie są w jakąś figurę, np. serce, a Para Młoda stoi w środku. Z pewnością warto jest zaprosić gości do takiej zabawy.

Fotoksiążka, a może album?

Równie ważne jak same zdjęcia jest również forma, w jakiej będą przechowywane zdjęcia. Nie da się zaprzeczyć, że najpopularniejszym, ale również najprostszym rozwiązaniem jest zakup albumu. Może to być zwykły, klasyczny album lub z personalizowaną okładką. Niemniej jednak w albumie zdjęcia nie pogubią się, nie zniszczą. Dużą popularnością cieszą się również fotoksiążki. Nie da się zaprzeczyć, że jest to jedna z najciekawszych form przechowywania zdjęć. Profesjonalnie wykona fotoksiążka stanowi niezwykłą pamiątkę. Koszt jej wykonania jest również stosunkowo nie duży. Z pewnością fotoksiążka stanowi fantastyczną alternatywę dla klasycznego albumu. Wśród form przechowywania zdjęć warto jest również wskazać pudełka na zdjęcia. Są to wyjątkowe oraz przepięknie wykonane pudełeczka, gdzie znajduje się miejsce na mnóstwo fotografii. To kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie. Na koniec należy wskazać, że obecnie zdjęć najczęściej przechowywana są w formie cyfrowej – na komputerach, zewnętrznych nośnikach pamięci. Oczywiście warto jest mieć zdjęcia w takiej postaci. Jednak należy pamiętać o tym, że niezwykle istotne jest, aby fotografie przechowywać na kilku nośnikach. W końcu może zdarzyć się tak, że przypadkowo dane z jednego nośnika zostaną usunięte. Tutaj warto jest również zwrócić uwagę na jeden fakt – najlepiej jeśli zdjęcia przechowywane są zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. To chyba najlepsze i przede wszystkim najpewniejsze rozwiązanie.
Pamiętaj o tym, że idealnym sposobem na nadanie niezwykłego charakteru fotoksiążce czy albumowi jest wykorzystanie cytatów o miłości i umieszczenie ich wśród zdjęć. Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych cytatów o miłości.

Ogień uczuć i sztuka kobieca
Najtwardsze serca zmiękcza i roznieca;
Lecz raz nagięte, zmianom nie ulegnie
I pierwej pęknie, niźli się odegnie.
Adam Mickiewicz

 

Gdy się ko­goś kocha, to kocha się całego człowieka, ta­kiego ja­ki jest,
a nie ta­kiego, ja­kim by się go mieć chciało.
Lew Tołstoj

 

Tylko czyste serce, może w pełni kochać Boga,
Tylko czyste serce może dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo.
Tylko czyste serce może w pełni służyć drugiemu.
Karol Wojtyła

 

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie.
Antoine de Saint-Exupéry

 

Praw­dzi­wa miłość zaczy­na się tam, gdzie nicze­go już w za­mian nie oczekuje.
Antoine de Saint-Exupéry

 

Praw­dzi­wa miłość zaczy­na się tam, gdzie nicze­go już w za­mian nie oczekuje.
Antoine de Saint-Exupéry

 

Miłość jest osią, na której Bóg stoi,
Poezją w życiu, a życiem w poecie,
Cierniem, z którego ofiara się plecie,
Może i kluczem do szczęścia podwoi,
Bezdenna czara, co przyrodę poi,
Berłem mężczyźnie, koroną kobiecie.
Deotyma

 

Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
Wisława Szymborska

 

Miłość czyni największy ciężar lekkim i wszelką gorycz w słodycz przemienia.
św. Franciszek z Asyżu

 

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek i wzniosłe ideały,
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele,
Na całe życie włożona w kościele.

 

Ty i Ja spośród tysięcy
mocno trzymamy się za ręce,
niezwykły dzień, doniosła chwila
i szept nieśmiały: miły…miła…
Odtąd już razem zawsze i wszędzie.
Tak miało być i tak niech będzie.
Bolesław Leśmian

 

Twe słowa rozpraszają wszystkie w świecie smutki i czynią mnie szczęśliwym… są dla mnie konieczne do życia jak słonce i powietrze… Twe słowa są mym pokarmem, Twój oddech moim napojem jesteś dla mnie wszystkim.
Unbekannt

źródło: http://www.sendmoments.pl/cytaty/slub-i-wesele/cytaty-slub

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

W poszukiwaniu zdolnego fotografa

Nie da się zaprzeczyć, że jakość zdjęć w dużej mierze zależy od fotografa oraz jego profesjonalizmu. W związku z powyższym postaramy się przybliżyć najważniejsze kryteria wyboru fotografa. Na koniec przytoczymy kilka pytań, które należy zadać fotografowi, przed podjęciem decyzji o współpracy.
Najważniejsze, aby zapytać fotografa o portfolio. To nic innego jak zbiór zdjęć, którymi fotograf może pochwalić się przed klientami. Oglądając takie fotografie narzeczeni mogą przemyśleć, czy właśnie o takie ujęcia im chodzi, czy chcą prowadzić dalsze negocjacje w sprawie współpracy. Portfolio jest o tyle ważną kwestią, że to niejako materialne przedstawienie umiejętności fotografa, a nie tylko i wyłącznie puste sowa. Nie da się zaprzeczyć, że jest to niezwykle istotna kwestia. Kolejnym ważnym aspektem podjęcia współpracy z fotografem jest dopytanie, jaki sprzętem dysponuje specjalista. Warto jest zapytać o rodzaj aparatów, dowiedzieć się, czy fotograf wykonuje również zdjęcia z perspektywy lotu ptaka – np. za pomocą dronów. To kolejne bardzo ważne kwestie. Tutaj należy również zauważyć, że im nowszy i lepszy sprzęt, tym wyższa jakość zdjęć. Warto jest dowiedzieć się, czy fotograf posiada lustrzankę z funkcją nagrywania – być może będzie wstanie wykonać również krótki reportaż ślubny. Podczas rozmowy z fotografem można również poruszyć kwestię doświadczenia specjalisty. Nie da się zaprzeczyć, że to również dość istotna kwestia. Należy zauważyć, że pewna ręka, wyczucie chwili to cechy idealnego fotografa. W końcu specjalista nabywa swe umiejętności wraz z czasem i doświadczeniem. Odporność na stres, wytrwałość – tym powinien charakteryzować się idealny fotograf. To bardzo ważne zagadnienia. Oczywiście przed podjęciem decyzji o współpracy z danym fotografem warto jest również poruszyć kwestię ceny za usługi. Być może fotograf posiada atrakcyjne pakiety. Oczywiście same kwestie finansowe nie powinny być podstawą do podjęcia decyzji o współpracy z danym fotografem. Najważniejsza jest kwestia doświadczenia, sprzętu, portfolio. To tym w głównej mierze należy kierować się przed podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy. Nie da się zaprzeczyć, że narzeczeni często szukają opinii na temat danego specjalisty w Internecie, pytają znajomych. Należy zauważyć, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście warto jest zapoznać się z opiniami na temat danego fotografa, należy jednak pamiętać o tym, że opinie mają charakter mocno obiektywny, a w związku z powyższym nie mogą stanowić podstawy do oceny, czy narzeczeni podejmą współpracę z danym fotografem.
Najważniejsze pytania, które należy zadać fotografowi:

• Upewnijcie się co zawiera pakiet za który płacicie, ile wpłacić musimy zadatku a kiedy płacimy resztę?
• Ile kilometrów przewiduje cena oraz czy wlicza się w to dojazd na sesje zdjęciowe w inny dzień?
• Jakie albumy i ich wykończenia są w cenie, ile jest stron w albumie oraz jaki jest jego rozmiar, ile zdjęć zostanie w nim umieszczonych?
• Czy będziemy mogli wybrać zdjęcia do albumu, warto zapytać czy będziemy mieć na nie wpływ?
• Jaką ilość zdjęć otrzymamy (ile udanych, ile obrobionych?), w jakiej formie je dostaniemy?
• Czy zdjęcia będą nagrane w pełnej rozdzielczości, czy będą posiadały naniesione logo fotografa? Przy zabezpieczonych zdjęciach logotypem, będzie problem przy wydruku tych zdjęć w przyszłości np. na płótnie.
• Po jakim czasie od dnia wesela / pleneru otrzymam zdjęcia, czy jest to określone w umowie? Czy pół roku, rok po weselu dalej będziemy chcieli oglądać zdjęcia z takim zapałem?
• W jakich terminach może się odbyć plener, ile może trwać, ile miejsc można w tym dniu odwiedzić ? Czy są to weekendy czy dni robocze?
• Jak ubrany będzie fotograf w dniu wesela? Czy będzie to styl odpowiedni dla Was?
• Jak fotograf współpracuje z kamerzystami i jak się wypowiada na ich temat?
• Czy ma zgodę na fotografowanie w miejscach sakralnych wydane imiennie przez lokalną Kurię?
• Jakie są godziny pracy fotografa w dniu wesela?
• Czy na zdjęciach znajdą się wszyscy goście? Warto porozmawiać o tym z fotografem czy jest to dla nas ważne aby każdy gość miał chociaż jedno zdjęcie.
• Jakie doświadczenie posiada fotograf ? Ile lat pracuje w branży? Czy zdarzyło mu się usłyszeć krytykę swojej pracy w jakimkolwiek aspekcie.
• Jaki styl pracy preferuje fotograf? Czy woli z boku chwytać emocje i być niezauważanym czy raczej woli być w centrum i ustawiać do zdjęć pozowanych.

źródło: http://jacekkrzyzowski.pl/artykuly-pytania-do-fotografa.html

Trendy w fotografii

Nie da się zaprzeczyć, że jednym z najpopularniejszych trendów związanych z fotografią ślubną jest wykonywanie zdjęć za pomocą dronów. Nie da się zaprzeczyć, że fotografie wykonane z perspektywy lotu ptaka niezwykle pięknie się prezentują. To bardzo wyjątkowe zdjęcia. Ponadto w ostatnim czasie popularne stało się również wykonywanie selfie z Parą Młodą. To jeden najnowszych trendów. Należy wskazać, że obecnie telefony komórkowe, smartfony, wyposażane są w aparaty o wysokiej rozdzielczości. W związku z powyższym po ślubie warto jest poprosić gości o przesłanie takich zdjęć. Z pewnością będą stanowić idealną pamiątkę. Nowe trendy w fotografii ślubnej są szczególnie mocno związane z sesjami ślubnymi. Warto jest zauważyć, że narzeczeni coraz częściej wybierają oryginalne i nieszablonowe miejsca na sesję ślubną . Ciągle dużą popularnością cieszą się również fotoksiążki. Warto jest dodać, że zdjęcia pozowane, w studio fotograficznym nie są już popularne, coraz mniej decyduje się na takie rozwiązanie.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

 

Źródło zdjęć: http://jonaspeterson.com/destination-wedding-2/masai-mara-wedding-nina-sebastian/

 

Zdjęcia: www.etsy.com

Zdjęcia: pinterest.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com