wzory obrączek ślubnych
29 lipca 2016

Ciekawe wzory obrączek ślubnych

Jednym z największych problemów narzeczonych przed ślubem jest wybór obrączek. W końcu kupuje się je raz na całe życie. W salonach jubilerskich z myślą o przyszłych małżonkach przygotowywane są kolekcje obrączek ślubnych. Wyróżnić można naprawdę wiele różnych wzorów. Tak szeroki asortyment z pewnością utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Ceny obrączek są bardzo zróżnicowane. Zaczynają się od 600 złoty. Górną granicę trudno jest określić. Obrączki najczęściej wykonane są ze złota – białego, żółtego lub wielokolorowego. Wyróżnić można również obrączki wykonane z platyny lub tytanu. Te jednak są bardzo mało popularne.

Wzory klasyczne

Moda ślubna bardzo szybko się zmienia. To co było trendy w ubiegłym sezonie może nie być już modne. Kolekcje obrączek ślubnych również bardzo często się zmieniają. Jubilerzy prześcigają się w szukaniu pomysłów na oryginalne wzory. Wyróżnić można jednak kilka ponadczasowych modeli. Takie obrączki od zawsze były, są i z pewnością będą modne. To klasyczne wzory, zazwyczaj nie posiadają żadnych dodatkowych zdobień. Ewentualnie mogą mieć wygrawerowany napis w wewnętrznej części obrączki. Narzeczeni, którzy nie mogą zdecydować się na wybrany model, mają problem z podjęciem ostatecznej decyzji, powinni zastanowić się nad zakupem klasycznych obrączek. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Klasyczne obrączki będą zawsze modne. Ponadto mają bardzo atrakcyjną cenę. Są to jedne z najtańszych obrączek – oczywiście cena zależy również od ilości zużytego materiału. Im większy rozmiar i szersza obrączka, tym cena będzie wyższa.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Kolekcje obrączek ślubnych

Prawie w każdym salonie jubilerskim znaleźć można kolekcje obrączek ślubnych. Istnieje naprawdę wiele różnych wzorów. Największą popularnością cieszą się obrączki złote. Rzadziej narzeczeni decydują się na zakup obrączek z platyny. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się obrączki dla kobiet, które są dodatkowo ozdabiane kamieniem (może to być brylant lub cyrkonia). Dla panów dostępne są takie same wzory obrączek, ale bez kamienia. Ponadto w ostatnim czasie pary coraz częściej decydują się na zakup obrączek, które mają nieregularną powierzchnię – kanty obrączek lub cała zewnętrzna część jest frezowana i powstaje przepięknie, delikatne zdobienie.

Kolekcja obrączek Apart

[smart-grid row_height=”200″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: apart.pl

 

Kolekcja obrączek W. Kruk

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: wkruk.pl

Kolekcja obrączek Jubiler Węc

[smart-grid row_height=”200″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: wec.com.pl

Modne obrączki

Jak widać powyżej, w kolekcjach mody ślubnej wyróżnić można trzy podstawowe tendencje:

  • obrączki klasyczne: nie zawierają żadnych dodatkowych zdobień. Zazwyczaj są półokrągłe. Ich szerokość to 2 do 5 mm. Są jednymi z najtańszych obrączek. Najczęściej wykonane z żółtego złota, rzadziej z białego złota,
  • obrączki z dodatkowym kamieniem: są to jedne z najpopularniejszych obrączek. Najczęściej kamienie umieszczone są w damskiej obrączce. Niemniej jednak wyróżnić można również modele, gdzie kamienie umieszczone są również w męskiej obrączce. Najpopularniejszymi kamieniami umieszczanymi w obrączce diamenty, ale również cyrkonie, brylanty czy szafiry,
  • obrączki o charakterystycznej fakturze: najczęściej są to zdobienia znajdujące na krawędziach obrączki lub na całej obrączce. Wyróżnić można wiele różnych faktur.

Oczywiście wyróżnić można również bardziej oryginalne wzory, np. obrączki kwadratowe czy zawierające grawer zewnętrzny. Z pewnością stanowią ciekawą alternatywę dla najpopularniejszych wzorów, które pojawiają się w wielu różnych kolekcjach biżuterii ślubnej.

Zdjęcia: Pixabay.com