cygańskie wesele
30 września 2016

Cygańskie wesele „na bogato”

Wesele trwające cztery dni, Panna Młoda od czubka głowy po stopy obsypana złotem, niezwykłe dekoracje, przepiękna muzyka… Kto nie marzy o niezwykłym, wyjątkowym ślubie oraz weselu? Nie da się zaprzeczyć, że całe przedsięwzięcie może wiązać się z ogromnymi kosztami. Samo wesele kosztowało aż 35 tysięcy euro! Mowa o uroczystości, która miała miejsce w Michalovicach, a film ze ślubu bardzo szybko zyskał dużą popularność w Internecie.

Śliczna ona, śliczny on

Panna Młoda to 19 letnia Eva. Wybrała suknię ślubną, która kosztowała 3500 euro. Wykonana została przez znaną projektantkę. To przepiękny model, ozdobiony złotą koronką. Panna Młoda zamiast welonu miała na głowie złotą koronę, wartą około 3000 euro. Koszt zakupu butów oraz pozostałych dodatków to kolejne 3500 euro. Łącznie Panna Młoda wydała na swój strój około 10 tysięcy euro. Pan Młody to 20 letni Lukas. Wybrał przepiękny, biały garnitur, którego cena oscyluje w granicach 1500 euro. Narzeczeni zaplanowali przebieg uroczystości w najdrobniejszym szczególe. Wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Tradycyjna uroczystość

Wesele trwało cztery dni. Uroczystość rozpoczęła się już w piątek. Młodzi postanowili zgodnie z tradycją, przed ślubem, przyjąć prezenty od gości. Następnie w sobotę odbył się ślub. Para Młoda razem z zaproszonymi gości świętowali w sobotę, niedzielę oraz poniedziałek. Do ślubu zostali zawiezieni białą limuzyną. Na przyjęciu weselnym zagrały znane zespoły muzyczne z Budapesztu oraz Wielkiej Brytanii. Dla gości przygotowane zostało wyśmienite jedzenie oraz około 400 litrów alkoholu! Nie mogło zabraknąć pieczeni, kilkupiętrowych tortów.

Ślub i wesele za 35 tysięcy euro!

Nie da się zaprzeczyć, że koszt organizacji przyjęcia weselnego był bardzo wysoki. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Bogactwo, przepych to określenia, które od razu kojarzą się z takim przyjęciem. Oczywiście każdy ma prawo zdecydować o tym, jak chce, aby wyglądało jego przyjęcie weselne. Tutaj należy wskazać, że zgodnie z cygańską tradycją wesele to wyjątkowe wydarzenie, które należy hucznie oraz wystawnie uczcić.

https://www.youtube.com/watch?v=g4Pu1iFCCr0

 

Źródło: http://dolnyzemplin.korzar.sme.sk