fotograf
16 maja 2016

Czy fotograf musi być obecny na przyjęciu weselnym?

Para Młoda musi zdecydować o tym, czy chce, aby fotograf był obecny podczas przyjęcia weselnego. Oczywiście wiąże się to z dość sporymi kosztami. Jednak nie da się zaprzeczyć, że zdjęcia stanowią jedną z najlepszych pamiątek. Kłopotliwy jednak okazuje się wybór samych fotografii.

Fotograf wcale nie musi być obecny na przyjęciu

Nie da się zaprzeczyć, że fotograf wcale nie musi być obecny podczas przyjęcia weselnego. W końcu przebieg wesela będzie filmowany przez kamerzystę. Ponadto goście na pewno będą sami wykonywać zdjęcia. W związku z tym warto jest poprosić po przyjęciu o przesłanie zgromadzonych materiałów. Można będzie wykonać z nich przepiękny reportaż. Tym bardziej, że różne sytuacje mogą być sfotografowane z wielu perspektyw.  Okazuje się, że obecność fotografa podczas przyjęcia wcale nie jest konieczna. Jednak tylko z pozoru. W końcu to profesjonalista jest wstanie uchwycić „ten moment”.

fotograf

Przygotowanie reportażu z wesela

Wybranie odpowiednich zdjęć okazuje się niezwykle trudne. Przede wszystkim dlatego, że zebranych będzie na prawdę dużo materiałów. Należy poszukać takich, które będą dokładnie dokumentowały przebieg przyjęć. Warto jest zachować chronologię. Na końcu reportażu można umieścić fotografie, które dokumentują śmieszne sytuacje. Taki reportaż z pewnością będzie wyjątkowy. Podczas wybierania zdjęć należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie. Przede wszystkim chodzi o jakość fotografii. Od razu należy odrzucić te, które są rozmazane i niewyraźne.

Ile kosztuje fotograf podczas przyjęcia weselnego?

Nie da się zaprzeczyć, że jest to dość spory koszt. Wszystko zależy od tego, jak długo na przyjęciu będzie musiał zostać. Momentem zakończenia pracy fotografa może być pierwszy taniec, oczepiny lub sam koniec przyjęcia. Łączny koszt może oscylować w granicach 1000-3000 złoty. Wszystko jednak zależy od wielu aspektów.

Zdjęcia: pixabay.com