15 września 2021

Czym wyróżniają się ręcznie robione zaproszenia ślubne?

 

Młode Pary chcąc żyć w duchu less waste oraz decydując się na naturalne wesela i ślub w stylu boho lub rustykalnym coraz częściej poszukują alternatywnych zaproszeń ślubnych, które nie tylko będą niepowtarzalne, ale i wykonane z materiałów wysokiej jakości, których wykonanie wymaga na pierwszy rzut oka wielu umiejętności. Jak znaleźć najlepsze zaproszenia ślubne ręcznie robione i czy można je wykonać samemu?

Dlaczego warto zdecydować się na zaproszenia na ślub ręcznie robione?

Zaproszenia na ślub ręcznie robione są idealną okazją dla każdego, kto chce zachwycić swoich gości zaproszeniem jedynym w swoim rodzaju. Każda karta papieru tworzona jest osobno, zdarzyć się może, że nie pojawią się tutaj dwie identyczne karty papieru, (np. wybrany przez Was papier czerpany ma w sobie wprasowane kwiaty, których ułożenie jest przypadkowe) jednocześnie każdy z gości otrzyma coś zupełnie wyjątkowego! Oczywiście zaproszenia na ślub handmade mogą być nowoczesne – to Wy decydujecie jaka grafika, styl oraz tekst pojawi się na zaproszeniu.

Czy zaproszenia ślubne ręcznie robione warto wykonać samodzielnie?

Dla miłośników robótek ręcznych, którzy mają zacięcie artystyczne – jak najbardziej tak! Jeśli organizujecie małe wesele, a dodatkowo chcecie, aby wszystko stworzone zostało przez Was własnoręcznie – takie zaproszenia na ślub to idealna do tego okazja. Musicie się jednak liczyć z czasem, który trzeba będzie poświęcić na wykonanie każdej kartki papeterii. Podczas organizacji uroczystości ślubnej jest wiele rzeczy, którymi się trzeba zająć. Czy znajdziecie więc dodatkowy czas, aby w pełni poświęcić się tworzeniu zaproszeń, jeśli nie zajmujecie się tym na co dzień? Oprócz ich wykonania trzeba będzie je jeszcze wręczyć gościom osobiście, co już może okazać się wyczerpującym zajęciem.

Modne inspiracje ręcznie robionych zaproszeń ślubnych

Jeśli chcecie oddać swój charakter w zaproszeniach – najlepiej znaleźć artystów, którzy wykonają dla Was wyjątkowy projekt wpisujący się w Wasz zamysł imprezy ślubnej. Tworząc projekt indywidualny możecie zadbać o każdy szczegół . Artyści nie tylko podzielą się z Wami swoją wiedzą, ale także na pewno doradzą w wielu kwestiach. Co obecnie polecamy w kategorii zaproszeń handmade?

  • zaproszenie ślubne kaligrafowane – wielki powrót ręcznie tworzonych, eleganckich kartek wypisywanych odręcznie. Zdecydować się możecie zarówno na zaproszenie w całości wypisane ręcznie jak i częściowo, np. imiona i nazwiska zapraszanych osób. Może się także pojawić w tle, jako element dekoracyjny, np. kaligrafowane inicjały. Kaligrafia jest niepowtarzalna i jest w stanie zamienić świstek papieru w prawdziwe dzieło sztuki!
  • zaproszenie ślubne ekologiczne – to ukłon w stronę natury. Postarajcie się poszukać twórców zaproszeń, którzy tworzą papeterię na ekologicznych papierach, lub takich, które pochodzą z recyklingu. Dodatkowo możecie wykorzystać naturalne sznurki jutowe, które pięknie będą się prezentowały związane w kokardę. Idealnie w ten nurt wpiszą się zaproszenia ślubne tworzone na papierach rosnących (zawierających w sobie kiełki roślin). Jedno jest pewne – nikt nie zapomni Waszego zaproszenia na ślub – pamiątką pozostaną kwiaty powstałe z zasadzenia strony z zaproszenia w ziemi.
  • zaproszenie ślubne nowoczesne – w przypadku tego zaproszenia, nic nie jest z góry ustalone. Możecie puścić wodzy fantazji i stworzyć coś zupełnie wyjątkowego. Może uda się podzielić

Wyjątkowe zaproszenie ślubne ręcznie robione w Blooming Elegant!

Uroczystość zaślubin to niemałe wydarzenie, które każdy z Was chce zorganizować jak najlepiej. W Blooming Elegant mamy Wam do pokazania wiele projektów, które tworzone są ręcznie sztuka po sztuce. Jeśli masz ochotę rozpocząć z nami współpracę – zapraszamy! Będzie nam niezmiernie miło, że nasze wspólnie stworzone zaproszenie ślubne będzie Wam towarzyszyć w dniu ślubu!