dekoracje sali weselnej
6 czerwca 2016

Dekoracje sali weselnej jak to ugryźć?

Nie da się zaprzeczyć, że wybrać dekoracje sali weselej jest bardzo trudno. Przede wszystkim dlatego, że dostępnych jest wiele różnych ozdób. Poniżej kilka cennych rad na temat tego, jak wybrać odpowiednie dekoracje.

Zastanów się nad stylem

Najważniejsze jest, aby na samym początku wybrać jakiś styl lub motyw, któremu będą podporządkowane wszystkie dekoracje. Przede wszystkim chodzi o fakt, że ozdoby powinny do siebie pasować. Nie da się zaprzeczyć, że pomarańczowe dekoracje w połączeniu z zielonymi dodatkami nie będą komponować się najlepiej. Tak samo jest w przypadku wyboru. Jeśli będzie to marynarski lub vintage to wszystkie ozdoby powinny go wyrażać. Raczej nie powinno się mieszać różnych motywów. W związku z tym już na samym początku należy wstępnie określić jak chcemy, aby wyglądały dekoracje. Świetnym rozwiązaniem okazuje się poszukanie informacji w Internecie. Można znaleźć gotowe przykłady.

Wybierz elementy, z których będzie składała się dekoracja

Tutaj przede wszystkim należy mieć na względzie baldachimy (materiałem, który będzie umieszczony przy suficie), kolor obrusów, serwetek, ustawienie kwiatów czy świec. To jedne z podstawowych kwestii – niejako obowiązkowe elementy dekoracji. Można oczywiście pomyśleć o dodatkowych ozdobach. Wszystko zależy od wybranego motywu.

Wykonaj dekoracje sam!

Oczywiście dekoracje można wykonać samemu. Należy jednak pamiętać o tym, że z pewnością będzie to czasochłonne zadanie. Ponadto kwiatów nie można kupić zbyt wcześnie. To bardzo istotna kwestia. W przeciwnym razie mogą po prostu zwiędnąć. Należy również pamiętać o tym, że w niektórych lokalach (szczególnie chodzi tutaj o restauracje) wykonanie dekoracji możliwe będzie dopiero dzień przed lub w samym dniu ślubu. W takim przypadku z pewnością będzie potrzebna pomoc osób trzecich. Nie da się zaprzeczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która zajmie się dekoracją sali weselnej. W takim przypadku wystarczy ustalić, jak mają wyglądać dekoracje. Na koniec należy poruszyć jeszcze jedną kwestię. Wyróżnić można sale weselne, gdzie za dodatkową opłatą lub już w cenę podstawową wliczone są koszty związane z dekoracją sali weselnej.

Podejmujesz współpracę z firmą? Nie zapomnij zapytać!

  • Należy zapytać, czy istnieje możliwość wykonania wybranych dekoracji.
  • Cena – jedna z najważniejszych kwestii. Można również dopytać ile kosztują dodatkowe usługi.
  • Możliwość wypożyczenia wybranych elementów dekoracyjnych – bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, czy można wypożyczyć dane elementy, np. świeczniki, wazony.
  • Ostateczny termin wykonania dekoracji.
  • Forma kontaktu.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: pixabay.com