dekoracje ślubne
18 maja 2016

Dekoracje ślubne, kilka cennych wskazówek

Nie da się zaprzeczyć, że dekoracje ślubne tworzą nie zwykły klimat. Należy odpowiednio wcześniej zastanowić się na nimi. Przede wszystkim chodzi o fakt, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się to pierwotnie wydawać. Poniżej kilka cennych wskazówek.

Dekoracje ślubne z żywych kwiatów

Przede wszystkim należy zauważyć, że żywe kwiaty same w sobie są piękne. Często nie trzeba żadnych dodatkowych ozdób. Same kwiaty również nie muszą być szczególnie ułożone. Mogą być luźno rozłożone. Stroiki powinny znajdować się w kościele, sali weselnej, na samochodzie. To bardzo istotne. Niestety jest to dość drogie rozwiązanie. Łączny koszt będzie oscylował w granicach kilku tysięcy złoty. Warto jest również zastanowić się nad dokupieniem dodatkowych dekoracji.

Sztuczne dekoracje

Alternatywę dla żywych kwiatów stanowią sztuczne ozdoby. Przede wszystkim chodzi o różne dekoracje wykonane z papieru oraz plastiku. Można tutaj również zaliczyć świece, które tworzą niesamowity efekt. Należy dodać, że najpopularniejszymi sztucznymi ozdobami są balony. Ostatnio jednak odchodzi się od tego trendu. Raczej nie pojawiają się na przyjęciach w renomowanych lokalach. Balony są dość specyficzne i przez niektórych uznane za tandetne. Jednak nie da się zaprzeczyć, że część osób po prostu nie wyobraża sobie przyjęcia bez balonów. Szczególnie należy tutaj zwrócić uwagę na małe dzieci. Na koniec należy dodać, że można połączyć sztuczne dekoracje z żywymi kwiatami. W ten sposób można przepięknie ustroić wnętrze. Na koniec należy wspomnieć o wydatkach związanych z zakupem sztucznych ozdób. Powinny oscylować w granicach 1000 złoty. Z pewnością jest tańsze rozwiązanie od zakupu żywych kwiatów. Wszystko jednak zależy od wybranego rozwiązania.

dekoracje ślubne

Motyw przewodni

W ostatnim czasie bardzo popularne są motywy przewodnie wesela. Jest to podporządkowanie danemu elementowi wszystkich dekoracji. Jakie są najpopularniejsze motywy przewodnie? Przede wszystkim należy tutaj wskazać:

  • wybrany kolor lub połączenie kolorów: może to być biel i czerń, pudrowy róż i złoto, niebieski i pastelowa zieleń, pomarańczowy i biały,
  • wybrany styl: tutaj należy wskazać styl folk, rustykalny, marynarski, retro, paski, koła, kwiaty, pawie oko, ptaki, las, cytrusy,
  • wybrany kraj: na przykład Grecja, Hiszpania, Portugalia, Włochy.

Nie da się zaprzeczyć, że są to najpopularniejsze motywy przewodnie. Jednak bardzo istotne jest, aby wszystko było podporządkowane wybranemu stylowi. Tutaj przede wszystkim należy wskazać zaproszenia, salę weselną, kościół, samochód, wiązanka Panny Młodej, strój Panny Młodej i Pana Młodego. Wszystkie dodatki powinny zawierać cechy charakterystycznego wybranego motywu przewodniego.

Dekoracje w kościele

Tutaj należy wskazać, że w kościele dekoracje przede wszystkim powinny znajdować się przed ołtarzem i amboną. Ponadto istotną kwestią jest ozdobienie krzeseł Pary Młodej oraz świadków i klęczników. Dodatkowo warto jest zadbać o przystrojenie ławek. Zazwyczaj przypinane są do nich niewielkie stroiki z żywych kwiatów i wstążek. Można również pokusić się o ustawienie wzdłuż świątyni świec i kwiatów. Mówiąc o ozdobieniu kościoła należy dodać, że jak najwięcej ozdób powinno mieć kolor biały. Przede wszystkim chodzi o rozświetlenie świątyni, której wnętrze z pewnością jest ciemne.

Dekoracje na sali weselnej

Tutaj przede wszystkim należy powiedzieć, że stroiki powinny znajdować się na stołach. Należy jednak ustawiać je w taki sposób, aby nie zasłaniały nikogo. Głównie chodzi tutaj o gości siedzących naprzeciwko siebie. Kolejnym elementem jest dekoracyjnym są pokrowce na krzesła. Na samym początku należy powiedzieć, że wcale nie trzeba ich kupować. Wystarczy wypożyczyć. O taką ewentualność warto jest zapytać się w domu weselnym. Szczególnie ustrojone powinny być miejsca, przy których będzie siedziała Para Młoda. Na koniec należy dodać, że nie powinno się ustawiać żadnych elementów dekoracyjnych na sali weselnej. Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo niebezpieczne.

Dekoracje samochodu do ślubu

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy samochód nie będzie już ozdobiony. Jeśli nie, to zakup ewentualnych dekoracji leży w gestii narzeczonych. Należy jednak pamiętać o tym, że wystrój musi pasować do motywu przewodniego. Można zakupić dekoracje z żywych kwiatów lub sztucznych ozdób. W ostatnim czasie bardzo popularne są serca ratanowe. Należy również wspomnieć kilka słów na temat tablic rejestracyjnych. Wato jest zasłonić je papierowymi odpowiednikami, na których napisane będzie Nowożeńcy lub Młoda Para.

Zdjęcia: pixabay.com