Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="6"][spacer]

Dlaczego warto kupić suknię ślubną z drugiej ręki?

Posted on 2 2 min. przeczytasz 3.8K odsłon

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie tego, by mogły zakupić dla siebie suknię ślubną z drugiej ręki. Wydaje im się, że będą wtedy miały do czynienia z modelem kiepskim i zniszczonym (a każda z pań pragnie się na ślubnym kobiercu prezentować jak przysłowiowy milion dolarów). Czy jednak jest to prawda? Zdecydowanie nie! Okazuje się bowiem, że raz tylko założone, a potem oddane w celu profesjonalnego wyczyszczenia do pralni suknie wyglądają dokładnie tak, jak nowe – a kosztują znacznie mniej!

Warto minimalizować wydatki ślubno – weselne!

Gdy organizujemy ślub i przyjęcie weselne, doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż czeka nas całe mnóstwo wydatków. Kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych to norma, warto byłoby zatem postarać się o to, by owe koszty nieco zmniejszyć, by nie były one aż tak bardzo obciążające dla naszego budżetu. Zakup sukni ślubnej z drugiej ręki to niekiedy oszczędność nawet kilku tysięcy złotych – czy ktoś ma jeszcze wątpliwości?

Jak to zrobić?

Gdzie przymierzyć i ewentualnie zakupić suknię ślubną z drugiej ręki? No cóż…wielogodzinne spacery po stacjonarnych komisach raczej nie uśmiechają się nikomu, przecież przed ślubem jest mnóstwo spraw do załatwienia, czasu zaś zdecydowanie niewiele. O niebo lepszym rozwiązaniem okazuje się być zakup interesującego nas modelu w komisie internetowym – to rozwiązanie bardzo nowoczesne i wygodne, zatem rzesze pań korzystają dziś z niego. Jeśli tylko w ogłoszeniu pojawia się odpowiednio dokładny opis sukni oraz kilka zdjęć, warto pojechać i przymierzyć (jeśli wybieramy model z okolic naszego miejsca zamieszkania). Jest bowiem wielce prawdopodobne, że to ta właśnie suknia okaże się wymarzona – i wcale nie będzie potrzeby wydawania kilku tysięcy złotych na nowy egzemplarz.

Suknia marzeń z komisu internetowego? Tak!

Jeśli kobieta na myśl o tym, że mogłaby iść do ślubu w kreacji, którą ktoś już założył, czuje dyskomfort – jak najbardziej powinna udać się do salonu mody ślubnej i kupić tam dla siebie nowy model. Jeśli jednak spojrzy na tę kwestię w sposób praktyczny i niepozbawiony logiki, szybko sama przekona się o tym, że była to znakomita opcja, a suknie założona jeden raz i starannie przygotowana przez specjalistki z pralni naprawdę będzie wyglądała idealnie, niczym wprost z prestiżowego katalogu mody ślubnej!

Na co zaś warto wydać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze? Może zastrzyk gotówki podreperuje budżet weselny, może będzie to kwota odpowiednia na wyjazd do SPA, może zostanie odłożona na wyprawkę dla potomka, którego planujecie… Możliwości jest wiele!

 

2 Comments
 • Paulina
  1 lutego, 2018

  Ja właśnie się zastanawiam nad wypożyczeniem sukni. Nie wiem czy nie trudno będzie dobrać jej rozmiar.

 • Michalina
  5 lutego, 2018

  Ja bym wolala jednak wydać więcej i kupić nową suknię, albo wypożyczyć.

  Co myślisz? Napisz Swój komentarz!

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *