spinki do koszuli
30 listopada 2017

Jak dobrać spinki do koszuli?

Choć jeszcze do niedawna spinki do koszuli były traktowane jako nowobogacki wymysł, dziś odbierane są jako elegancki element zwieńczający męską stylizację i podkreślający powagę chwili. Nic tak ładnie nie podkreśla mankietów koszuli jak spinki właśnie. Są tym, czym subtelna biżuteria w kobiecym zestawie do biura. W jaki sposób dobierać spinki do koszuli i charakteru okazji?

Srebrne spinki do mankietów – idealny wybór na okazje o wysokim stopniu formalności

Szlachetny materiał ustawia srebrne spinki do mankietów na pierwszym miejscu w hierarchii. Tego typu dodatek nadaje koszuli i garniturowi założonemu na wyjątkową okazję szczyptę klasy. Najbardziej szykowne spinki ze srebra często wysadzane są drogimi czy szlachetnymi kruszcami, na przykład bursztynem.

Wróćmy jednak na ziemię i przyjrzyjmy się modelom, które są bardziej przystępne cenowo. Już za kilkadziesiąt złotych możemy stać się posiadaczami spinek ze srebra o eleganckim kształcie prostokąta. Jeśli chodzi o formy spinek, to tu też otwiera się przed nami cała gama możliwości. Wśród popularnych modeli spinek do garnituru warto wymienić te w kształcie walca, o trójwymiarowym charakterze. W sklepach spotkamy też jednowymiarowe, nieco płaskie, choć równie szykowne spinki w owalnym kształcie. Te wzory doskonale nadają się jako ślubne spinki do mankietów.

Awangarda jest na topie

W ostatnich latach moda ślubna coraz bardziej nas zaskakuje. Nie każdy uważa, że ślub i wesele powinno się traktować z pełną powagą. Jeśli para młoda jest szalenie radosna i dowcipna na co dzień, warto ten humor zaznaczyć także podczas ceremonii. Można to zrobić, wybierając spinki do mankietu w wyrazistym motywie, który odzwierciedla na przykład zainteresowania pana młodego. Przykładowo, jeśli jest on zapalonym fanem futbolu, może wybrać spinki we wzór piłki. Jeśli zaś jest miłośnikiem Star Wars, również może założyć spinki nawiązujące do filmu. Warto jednak pod tym względem zachować duży umiar – granica pomiędzy awangardą a kiczem może być w tym przypadku dość cienka. Zdecydowanie większa dowolność panuje w doborze spinek do casualowego stroju.

Duży wybór spinek do koszul można znaleźć w sklepie internetowym https://kubenz.pl/akcesoria/spinki.html.

Motyw węzełków – bardzo modny w tym sezonie

Spinka do mankietu wcale nie musi być srebrna. Może być wykonana na przykład z tworzyw sztucznych. Bardzo oryginalnie prezentują się również spinki we wzór węzełków, pasujące do mankietów typu knot. Najczęściej występują w granatowej kolorystyce, dobrze komponującej się z większością garniturów.