egoztycznie w europie
20 września 2017

Egzotycznie w Europie

Każde wakacje to wielka przygoda. Wyczekiwane miesiącami, dokładnie planowane zaczynają się od wyboru miejsca, w którym spędzimy najpiękniejsze chwile. Coraz częściej, szczególnie gdy sytuacja polityczna na świecie jest niepewna, szukamy miejsc, w których możemy bezpiecznie odpocząć. A Europa to prawdziwa skarbnica miejsc – także egzotycznych, które trzeba zobaczyć. Ci wszyscy, którzy szukają słońca, pięknych plaż i chcą zaznać odrobiny egzotyki zarówno w kuchni, jak i w mentalności gospodarzy i otaczającej naturze coraz częściej wybierają Turcję jako miejsce na wymarzony urlop. Dla Polaków dodatkowo to gwarancja pogody i ciepła, bo od kilku lat letnia aura nie rozpieszcza amatorów wylegiwania się na słońcu.

Połączenie kultur

Tradycja europejska i orientalna w Turcji przenikają się na każdym kroku. Widać je przede wszystkim w architekturze oraz w kuchni. Poznanie tej różnorodności powinno być jedyny z podstawowych punktów wakacji z http://dreamtours.pl/wakacje/turcja. Poza wylegiwaniem się na przepięknych plażach oraz całym szeregiem aktywności, które w Turcji są po prostu gwarantowane. W tym terenie spotykają się największe cywilizacje świata – grecka, rzymska i bizantyjska, a orientalny klimat współgra z europejskim. I nie do końca da się stwierdzić, w która stronę Turcji bliżej i może właśnie to stanowi o wyjątkowym klimacie tych miejsc. Nawet z punktu widzenia religii Turcy (w dużej większości są to wyznawcy Islamu) przejawiają dość duże tendencje asymilacyjne i są mocno liberalni. Wynika to z tego, że uważają się za Europejczyków i coraz bliżej do wartości starego kontynentu im jest. Z tego właśnie powodu warto wyjść poza obszar hotelu, zjeść w lokalnej knajpce, porozmawiać z miejscowymi na licznych bazarach i straganach.

Zabytki i nowoczesność

Grzechem byłoby, będąc w Turcji, nie zwiedzić zabytkowych miejsc Stambułu. Na liście pierwsze miejsce powinna zająć Hagia Sofia – jedna z największych świątyń w Europie, która obecnie pełni funkcję muzeum. Poza tym symbolem stolicy jest Błękitny Meczet, a poza tym całe miasto usiane jest świątyniami, pałacami i pomnikami. A bazar z dywanami, świeżymi produktami, aromatycznymi produktami i pamiątkami przyciąga całe tłumy turystów. Dla nich to ciekawe zderzenie kulturowe, ale kierunek Turcja wybierany jest również z powodu zawsze pięknej pogody i doskonałymi warunkami do odpoczywania zarówno leniwego, jak i aktywnego. Poza tym nocą można bawić się doskonale w szeregu barów, lokali i dyskotek.