ciasta
14 października 2016

Festiwal ciast w Katowicach – 22-23.10.2016

W dniach 22-23.10.2016 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Cake Festival Poland 2016, czyli festiwal ciasta. To pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. Imprezę będzie prowadził Krzysztof Ibisz. Z pewnością warto jest odwiedzić to miejsce. Wystawa obejmuje ponad trzysta prac cukierników-artystów z Polski oraz zagranicy. To fantastyczna okazja do zobaczenia niezwykłych dzieł, bo trudno jest inaczej nazwać takie ciasta. Podczas festiwalu zorganizowane zostaną również pokazy dla zwiedzających. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej zakupić bilet wstępu. Nie da się zaprzeczyć, że to niezwykłe wydarzenie w Polsce.

8 ciekawych kategorii

Konkurs podzielony został na osiem kategorii. Pierwsza z nich to tort weselny. Musi być zbudowany z co najmniej 3 pięter. Do wykonania można używać różnych materiałów, szczegółowo określonych w regulaminie konkursu. Nie wolno jest używać sztucznych elementów dekoracyjnych, np. koralików czy żywych kwiatów. Kolejne kategorie to figurki, tort 3D, tort okolicznościowy, babeczki, ciasta, kwiaty cukrowe, tort okolicznościowy „Baśnie Andersena” – kategoria dla dzieci. Materiały, które mogą być użyte przy produkcji ciasta oraz elementy zakazane zostały wyszczególnione w regulaminie.

Tort weselny – nowe trendy

Nie da się zaprzeczyć, że moda ślubna bardzo szybko się zmienia. To oczywiste. Zmieniają się również trendy dotyczące tortów weselnych. Kiedyś modne były wielopiętrowe, duże torty, ozdobione żywymi lub sztucznymi kwiatami. Dzisiaj powoli odchodzi się od takiej formy tortu. Coraz bardziej modne są alternatywne formy dla klasycznego tortu, np. tort z babeczek, pączków, lizaków, bez, a nawet owoców. Nie da się zaprzeczyć, że narzeczeni wybierają coraz bardziej oryginalne rozwiązania. Starają się zaskoczyć gości, pokazać coś nowego. Tradycyjny tort jest coraz mniej popularny, co nie oznacza, że nikt nie decyduje się na takie rozwiązanie. Wręcz przeciwnie. Wyróżnić można wielu fanów tradycji. Tym bardziej, że klasyczne torty mogą być różnie udekorowane, zarówno elementami sztucznymi, jak i naturalnymi.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: Pixabay.com