fryzury ślubne
6 maja 2016

Inspirujące fryzury ślubne

Dobranie odpowiedniej fryzury na ślub spędza sen z powiek wielu Pannom Młodym. W końcu nie istnieje jeden, główny trend. Moda ślubna dopuszcza pewną dowolność. Najważniejsze jest, aby uczesanie pasowało do ogólnej stylizacji. W zasadzie więcej reguł nie ma. Jednak wyróżnić można kilka najpopularniejszych rodzajów fryzur ślubnych.  

Włosy luźno rozpuszczone, lekko upięte

Kobiety, które mają bardzo długie włosy, mogą pozostawić je rozpuszczone lub delikatnie upiąć. To prawdziwie zjawiskowe fryzury. Należy jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześniej zadbać o włosy. Jeśli są suche i zniszczone należy udać się do salonu i poprosić o ich zregenerowanie. Koszt zabiegu powinien zamknąć w 100 złoty. Przed samym ślubem włosy można pokręcić, wyprostować lub lekko spiąć. Takie uczesanie z pewnością będzie pasować do sukien ślubnych, które mają dekolt na plecach. Panna Młoda będzie wyglądała zjawiskowo.

fryzura ślubna

Warkocze

Warkocze to uczesanie, które przez naprawdę bardzo długi okres czasu było zapomniane. Dziś Panny Młode coraz częściej decydują się na właśnie takie upięcie. Nie ma w tym nic dziwnego. Każdy warkocz jest bardzo uroczy. Tutaj należy nadmienić, że można wyróżnić kilka różnych sposobów plecenia. Gotowe warkocze można spinać na wiele różnych sposobów. Takie uczesanie z pewnością będzie pasowało do każdego rodzaju sukni ślubnej.

Loki i fale

Romantyczna fryzura? Czemu nie. Taką z pewnością będą loki lub fale. Mogą występować w różnej formie. Być rozpuszczone lub upięte. Każda fryzura z pewnością będzie wyjątkowo piękna. Jest to również dość uniwersalna fryzura, ponieważ z pewnością będzie pasować do prawie każdej stylizacji ślubnej.

Koki

Koki w ostatnim czasie biją rekordy popularności. Oczywiście istnieje ich wiele rodzajów. Mogą znajdować się z boku głowy, na czubku lub z tyłu. Różnią się również sposobem upięcia. Jedne są bardziej uporządkowanie i mocniej spięte, inne raczej luźno, niesymetrycznie upięte. Obie formy z pewnością są wyjątkowe. Taka fryzura będzie pasować do praktycznie każdej sukni ślubnej.

Ozdoby do włosów

Fryzurę ślubną warto jest odpowiednio ozdobić. Za dekoracje mogą służyć żywe kwiaty, biżuteria, sztuczne elementy, takie jak piórka, wstążki, opaski czy tiary. Bardzo ważne jest, aby element pasował do stylizacji Panny Młodej. W końcu nie odpowiednie byłoby umieszczenie zielonej ozdoby na głowie, jeśli wszystkie dodatki są w kolorze czerwonym. Należy zwrócić na to uwagę. Ponadto często zdarza się tak, że fryzura nie wymaga dodatkowego upiększania. Najlepiej jest zapytać się o opinię specjalistę – fryzjera.

Grafika: pixabay.com