Site icon Blog ślubny

Jak zorganizować idealne zaręczyny?

poduszeczki na obrączki

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu pary. Warto mieć na nie taki pomysł, aby na zawsze pozostały w pamięci.

Wybór idealnego miejsca

Organizując zaręczyny, warto przede wszystkim zastanowić się nad ich miejscem. Może to być na przykład lokalizacja istotna i sentymentalna dla danej pary – miejsce pierwszego spotkania, pierwszej randki lub inne, w którym zdarzyło się coś dla nich wyjątkowego. Inną opcją jest też organizacja zaręczyn gdzieś, gdzie jest wyjątkowo romantycznie – na przykład w urokliwie położonej restauracji nad brzegiem morza, nad jeziorem o zachodzie słońca, w ślicznej altanie w parku. Osoby, które lubią niesztampowe rozwiązania, postawić mogą na bardziej widowiskowe zaręczyny, które odbędą się na przykład na pokładzie balonu lub statku. Istotne jest, aby tak dobrać lokalizację, by zbudować odpowiedni klimat, który będzie odpowiadał również drugiej stronie.

Naprawdę duże znaczenie będzie mieć też tutaj ewentualna obecność innych osób. Dla wielu zaręczyny są bardzo intymnym momentem zarezerwowanym wyłącznie dla pary zakochanych. Są też osoby, które wydarzenie to chętnie dzielą z rodziną lub przyjaciółmi. Dobrze wiedzieć, jakie oczekiwania w tym zakresie ma druga strona, aby nie wywoływać niepotrzebnej presji. Tak niestety może zostać odebrane zadanie pytania: „Czy wyjdziesz za mnie?” w obecności bliskich.

Wybór pierścionka zaręczynowego

Niebagatelną kwestią związaną z zaręczynami jest wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego Dwa bardzo istotne aspekty to dobór rozmiaru oraz wybór konkretnego modelu, który spodoba się wybrance.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka? Warto wiedzieć, że tradycyjnie w Polsce pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni. Pozostałe palce mogą mieć zupełnie inny rozmiar, czasem zdarza się też, że na tym samym palcu noszone są dwa różne rozmiary pierścionków, co zależne jest od szerokości obrączki. Najprościej jest więc wybrać się z partnerką do sklepu jubilerskiego i poprosić ją o przymierzenie kilku pierścionków, tak aby ustalić rozmiar, który aktualnie nosi. Jeśli nie mamy takiej możliwości ani nie możemy też wykorzystać jednego z jej pierścionków jako wzorca, pamiętajmy – lepiej kupić pierścionek zbyt duży niż za mały, z którego włożeniem na palec w kluczowym momencie będzie problem.

Wybór odpowiedniego momentu

Nie ma istotniejszej kwestii w związku z zaręczynami niż wybór odpowiedniego momentu. Zły timing może zniszczyć cały klimat i nie doprowadzić do odpowiedzi twierdzącej. Zdecydowanie łatwiej jest przegadać te kwestie między sobą i ustalić, czy oboje partnerzy są gotowi na dalszy krok w związku.

Jeśli jednak zaręczyny mają być całkowitą niespodzianką, warto wybrać na nie taki moment, kiedy partnerka nie będzie mieć na głowie innych poważnych problemów i gdy będzie mogła całkowicie skupić się na radosnej myśli oraz powiedzeniu słowa „tak”. Odpowiedni moment to także zapewnienie partnerce takich warunków, aby mogła ona zapamiętać oświadczyny do końca życia. Może nie być najlepszym pomysłem oświadczenie się na przykład podczas kłótni lub bez odpowiedniej oprawy, która sprawia, że zaręczyny są świętem dla obojga.

artykuł sponsorowany

Exit mobile version