wieczór panieński
5 grudnia 2022

Jak zrobić dekoracje na wieczór panieński?

Wieczór panieński to już niemal tradycyjna impreza dla każdej przyszłej Panny Młodej i najbliższych kobiet z jej rodziny i grona znajomych. Obok szalonej zabawy, oryginalnych przekąsek i napojów spore znaczenie mają także dekoracje. Jakie wybrać, by wieczór panieński pozostał niezapomnianym wydarzeniem? Koniecznie rzuć okiem na nasz mały poradnik!

Przede wszystkim – balony i dmuchane ozdoby!

Balony i inne dmuchane ozdoby to absolutny must have każdego wieczoru panieńskiego! Pozwalają na udekorowanie pomieszczeń szybko i naprawdę efektownie. W sklepach z artykułami imprezowymi możesz znaleźć balony właściwie w każdym kolorze, wielkości i kształcie. Tymi najpopularniejszymi są nadal klasyczne, owalne modele, które wystarczy napełnić helem, by stworzyły miłą dla oka dekorację.

Wybierając typowe balony możesz kierować się ich kolorem i dobrać je chociażby do tematu przewodniego, czy po prostu indywidualnych upodobań Panny Młodej. Jeżeli uwielbia różowy kolor lub też styl glamour, możesz połączyć ze sobą kilka odcieni jednej barwy lub zestawić róż ze złotem, srebrem lub elegancką czernią. Przygotuj z nich girlandy lub rozmieść je w dowolny sposób w całej sali.

Wśród innych dmuchanych dekoracji rosnącą popularnością cieszą się balony literowe lub tworzące całe, gotowe napisy. Tutaj również panuje spora dowolność, tak jeśli chodzi o kolor i wzór, jak i wielkość dekoracji. Organizując wieczór panieński możesz wybrać balony w kształcie pierwszej litery imienia lub z kilku liter ułożyć dłuższe napisy.

Dekoracje sali na wieczór panieński

Ozdoby na wieczór panieński to oczywiście nie tylko balony. Mogą to być papierowe girlandy z trójkątnych elementów (niektóre sklepy oferują ich spersonalizowanie i nadrukowanie zdjęć czy napisów), które bez trudu zamocujesz na ścianie, jak i przestrzenne rozety bibułowe lub foliowe (zazwyczaj metalizowane). Są równie lekkie, co eleganckie i nadają się nawet do podwieszania ich pod lampą sufitową.

Nad drzwiami wejściowymi można umieścić także okazjonalny baner, informujący o trwającej imprezie. Dodatków i ozdób na wieczór panieński jest tak wiele, że z pewnością uda Ci się stworzyć niedużym nakładem sił oryginalną aranżację!

Ozdoby dla gości i na stół w trakcie wieczoru panieńskiego

W sklepach z gadżetami imprezowymi dostępne są także ozdoby indywidualne dla gości wieczoru, jak i pozwalające udekorować stół czy przekąski.

Miłym rozwiązaniem, tak dla Panny Młodej, jak i jej gości, mogą okazać się szarfy, ale też opaski na głowę czy ozdobne okulary. Wśród dekoracji stołu królują z kolei wszelkiego rodzaju kompozycje kwiatowe – już gotowe, wykonane na przykład ze sztucznych kwiatów kosztują niewiele, a można je wykorzystać także w przyszłości, na przykład do dekoracji sali weselnej.

Przekąski oraz tort, jeśli taki jest przewidziany, warto przyozdobić modnymi topperami. Umieszczone na piku wzory czy napisy mogą zastąpić tradycyjne świeczki tortowe, stają się też naprawdę miłą pamiątką już po zakończeniu całej imprezy. W asortymencie wyposażenia dekoracyjnego często dostępne są również zawieszki na butelki, tematyczne serwetki i jednorazowe naczynia. Nawet konfetti oferowane jest w nietypowych kształtach – pod postacią lśniących serduszek, foliowych diamencików czy elementów przypominających obrączki, kieliszki lub królewskie korony.

Ogromna oferta dekoracji na wieczór panieński ułatwia organizację imprezy w dowolnym stylu, zarówno w domu, jak i w wynajętym lokalu. Szukasz więcej inspiracji i pomysłów? Kliknij tutaj!