bizuteria slubna decolove
28 lutego 2022

Jaką biżuterię do sukni ślubnej wybrać?

Biżuteria ślubna jest nieodłącznym elementem stylizacji w tym ważnym dla każdej kobiety dniu. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie tylko brylanty i perły doskonale odnajdą się w przypadku dodatku to sukni ślubnej. Taką rolę mogą także odgrywać odważne nausznice, stylowe chokery, oraz inne ręcznie zdobienia. Cały sekret jak dobrać biżuterię w tak ważnym dniu polega na dopasowaniu wszystkich elementów stroju, aby były ze sobą spójne, biorąc pod uwagę również urodę panny młodej. Wybór idealnej biżuterii ślubnej musi służyć jako zwieńczenie całości i stanowić wisienkę na torcie.

Jaka biżuteria ślubna jest odpowiednia?

Kompletny look na ślub składa się nie tylko z sukni ślubnej ecru czy białej, chociaż jest to najważniejszy element, na który zwracamy najwięcej uwagi. Często zapominamy o tym, że również ślubna biżuteria stanowi szalenie ważny element całości stylizacji. Jej wybór nie powinien być więc dziełem przypadku i nie chodzi o to, aby sięgać po najdroższe i najmodniejsze dodatki, od czołowych jubilerów.

To jak dobrać biżuterię ślubną jest sprawą mocno indywidualną i zależy przede wszystkim od gustu panny młodej, jej karnacji i jaką założy suknię ślubną. Poniżej podpowiemy jak dobrać biżuterię, tak abyś wyglądała w tym dniu czarująco.

Biżuteria ślubna – dlaczego jest taka ważna?

Biżuterię ślubną powinniśmy traktować z dużą dozą uwagi. Nie możemy jej lekceważyć i zostawiać jej skompletowanie na ostatnią chwilę. Delikatna biżuteria, jak delikatne kolczyki powinny w harmonijny sposób spajać wszystkie elementy stylizacji i uszlachetniać wizerunek. W żadnym stopniu nie może przytłaczać, więc należy uważać, wybierając np. bogato zdobione elementy.

Jak dobrać biżuterię na ślub? Cały sekret tkwi w tym, aby dobrać biżuterię ślubną do pozostałych elementów stroju, aby wszystkie części stylizacji stworzyły niesamowitą, piękną całość.

Dobór biżuterii – co za dużo, to nie zdrowo

Pierwszą zasadą, którą powinniśmy się kierować podczas doboru biżuterii to ta, aby ostrożnie podchodzić do wszelkich ostentacyjnych błyskotek.

Ozdobne kolczyki wcale nie muszą oślepiać swoim blaskiem, a złota biżuteria nie każdemu będzie pasować. Zamiast tego dobrym pomysłem mogą okazać się dodatki w kolorze różowego złota. Dopełnieniem zwiewnej sukni, może być delikatny naszyjnik, a jeżeli gorset wysadzany jest kamieniami Swarovskiego, to niezbyt trafnym wyborem będzie imponująca kolia.

Jeżeli Twoja suknia ślubna jest dość prosta i masz imponujący naszyjnik, to dopełni całą stylizację mniejszymi kolczykami.

Biżuteria ślubna a dekolt w sukni

Odpowiadając na pytanie, jaka biżuteria ślubna będzie odpowiednia do fasonu sukni i jej stylu nie możemy pominąć tematy dekoltu kreacji. Jeżeli suknia ma niezabudowaną górę, to panna młoda ma w zasadzie całkowitą swobodę działania. Naszyjnik może być dość bogaty i dobrać do niego subtelne kolczyki. Jeżeli jednak góra jest zabudowana, można zrezygnować z naszyjników na rzecz większych kolczyków.

Biżuteria ślubna ręcznie robiona — podkreśl swój unikalny styl

Dobrze dobrane dodatki będą wpływały na całokształt Twojego wyglądu oraz na Twoje samopoczucie. To w końcu wyjątkowy dzień, wszystko musi być więc dopięte na ostatni guzik. Czarujący wizerunek możesz zyskać jeżeli będzie przy Tobie idealna biżuteria. Chodzi o to, aby po pierwsze pasowała do sukni i Twojej karnacji, a także preferencji i charakteru. Inne dodatki będziemy dobierać w stylu boho, inne gdy skorzystasz z niewinności sukni ecru. Możesz swobodnie także wykorzystać moc, jaką daje ręcznie robiona biżuteria. Takie elementy sprawią, że będziesz pięknie prezentować się podczas tego niezapomnianego wydarzenia. To również gwarancja dopasowania do Twoich preferencji i gustu.