Matka karmiąca
21 czerwca 2016

Matka karmiąca dziecko i przyjęcie weselne w tle

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

To szokujące zdjęcie obiegło Internet. Niektóre osoby odebrały tą sytuację jako normalną, inne natomiast uważają, że jest to nieodpowiednie zachowanie. Należy zauważyć, że poruszony został bardzo kontrowersyjny, a zarazem kłopotliwy temat – karmienia dziecka w miejscach publicznych. Poniżej kilka za i przeciw.

Tak dla matki karmiącej piersią

Powszechnie wiadomo jest, mleko matki jest dla noworodka najlepszym pożywieniem. Matki karmiące piersią można spotkać w zasadzie w każdym miejscu – galerii handlowej, parku, a nawet przystanku autobusowym. Wyróżnić można osoby, które w ogóle nie zwracają uwagi na ten fakt, w końcu kamienie piersią to naturalne zjawisko. Oczywiście wskazać można również takie osoby, którym to przeszkadza. Uznają, że jest to zachowanie taktowne, nieeleganckie. Trudno jest jednoznacznie określić, czy karmienie piersią w miejscu publicznym to dobry pomysł. Teraz kilka słów na temat karmienia podczas przyjęcia weselnego. Nie da się zaprzeczyć, że w czasie trwania przyjęcia dziecko na pewno zgłodnieje i trzeba będzie go nakarmić. Jak w takiej sytuacji powinna zachować się mama? Czy może po prostu przy stole nakarmić dziecko? Wydawać by się mogło, że nie stanie się nic złego, jeśli właśnie tak zrobi. W końcu pierś może zostać podana dziecku w dyskretny sposób – tak, że nikt nie zauważy karmienia. Oczywiście problem pojawi się w momencie, gdy mama będzie ubrana w taki sposób, że niemożliwe stanie się podanie dziecku piersi. Jednak to skrajna sytuacja, raczej niespotykana. Tutaj można jasno i wyraźnie powiedzieć tak dla mamy karmiącej dziecko piersią.

Przeciw karmieniu piersią

Należy mieć na uwadze fakt, że zawsze znajdzie się ktoś, komu po prostu nie spodoba się widok kobiety, która karmi piersią dziecko przy stole. Być może znajdzie się grono amatorów, którzy będą ciekawi takiego widoku. Niektóre osoby mogą uznać, że jest to po prostu niestosowne zachowanie, a karmienie powinno odbywać się w innym miejscu. W pewnym sensie można się zgodzić z tymi postulatami. Sala weselna to raczej nie miejsce na karmienie dziecka. Jest głośno, wkoło mnóstwo osób – dziecko po prostu będzie się rozpraszać. Każda mama wie, że najlepiej jest karmić dziecko w pokoju, gdzie panuje względna cisza, a maluszek może skupić się na jedzeniu. Alternatywą dla karmienia dziecka piersią na weselu jest podanie butelki – w końcu mama może wcześniej odciągnąć mleko laktatorem, a następnie odpowiednio je przechować. Oczywiście najlepiej byłoby odejść od stołu i znaleźć jakieś bardziej zaciszne miejsce.

Wynajęcie dodatkowego pokoju przez Parę Młodą

Jeśli Para Młoda zaprasza na wesele rodziny z dziećmi to powinni zadbać o wygospodarowanie jakiegoś pomieszczenia na karmienie czy przewijanie dzieci. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie kilku pokoi, gdzie można byłoby położyć dzieci spać. Nie da się zaprzeczyć, że Para Młoda powinna zwrócić uwagę na tą kwestię. Jest to temat, który rzadko się porusza.

Zdjęcia:https://www.instagram.com/mrsz.covert/