suknia ślubna
13 maja 2016

Moda ślubna dla Panny Młodej

Nie da się zaprzeczyć, że pojęcie moda ślubna jest bardzo niejednoznaczne. Przede wszystkim chodzi o fakt, że bardzo szybko się zmienia. Jak być „na czasie”? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Najpiękniejszy strój

Nie da się zaprzeczyć, że popularne są różne modele sukien ślubnych. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się na odważne, oryginalne rozwiązania. Przede wszystkim chodzi tutaj o kolor oraz długość sukni. Okazuje się, że strój wcale nie musi być w kolorze białym czy kremowym. Na popularności zyskują również różowe, czerwone czy zielone kreacje. Z pewnością oryginalnym rozwiązaniem będzie założenie sukni, która składa się z kolorowych falbanek. W takim stroju Panny Młode wyglądają jak prawdziwe księżniczki. Dodatkowo należy wskazać, że suknia może mieć kolorowe dodatki. Może to być pas, kokardki, wstążki, różyczki, podszycie lub inne ozdoby. To niezwykle ciekawe rozwiązanie. Z pewnością odmienne od szablonowych rozwiązań. Szczególnie należy zwrócić uwagę na dodatki. Głównie chodzi o nakrycie głowy. Coraz częściej odchodzi o welonu. Z pewnością popularniejszym rozwiązaniem jest założenie kapelusza, wolaki, czy opaski. Ponadto chodzi tutaj o fryzurę. Nie da się zaprzeczyć, że w większości przypadków welon wyłącznie zakrywa upięcie. Na koniec należy dodać kilka słów o światowych kreatorach mody ślubnej. Oczywiście takie stroje są jednymi z najbardziej oryginalnych. Szczególnie mocne emocje wiążą kolekcje sukien ślubnych w czarnym kolorze. Jednak nie da się zaprzeczyć, że niewiele przyszłych Panien Młodych decyduje się na takie rozwiązanie. To bardzo szokujące rozwiązanie. Należy również dodać, że suknie ślubne pochodzące z salonów znanych projektantów są bardzo drogie. Nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup.

suknia ślubna

Najmodniejsze fryzury

Tutaj przede wszystkim należy wskazać, że moda ślubna nie wskazuje sztywnych reguł. Panuje pewnego rodzaju dowolność. Należy jednak wskazać, że Panny Młode coraz częściej decydują się na ślub w krótkich włosach. W końcu obcięcia „na chłopaka” są bardzo modne. Ponadto wśród najpopularniejszych rozwiązań należy wskazać warkocze, koki, loki czy fale. W przypadku koloru włosów również panuje dowolność. Może to być blond, czerń, rude, sombre lub ombre – które są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań. Na koniec kilka słów o dodatkach do fryzur. Przede wszystkim chodzi o ozdoby. Może to być biżuteria, kwiaty lub sztuczne elementy. Najważniejsze jest, aby dekoracje nie zepsuły końcowego efektu. W związku z tym bardzo istotne jest, żeby dopilnować, aby pasowały do całej stylizacji. Jeśli więc suknia ślubna zawiera zielone czy różowe dodatki, w takim przypadku ozdoby włosów powinny być do nich dopasowane. Warto jest dodać, że fryzura ślubna powinna być przygotowana przez profesjonalistę. Nie zaleca się, aby przyszła Panna Młoda uczesała się sama lub ktoś jej pomógł. Oczywiście w Internecie można znaleźć wiele pomysłów na piękne fryzury krok po kroku, które wykonuje się w kilka minut. Jednak nie są to odpowiednie uczesania na ślub.

Odpowiedni makijaż

Bardzo ważnym elementem całej stylizacji Panny Młodej jest odpowiedni makijaż. Należy odpowiednio wcześniej zastanowić się nad doborem kolorystki. Jednak nie warto jest zostawiać tego wizażystce. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się poszukanie inspiracji w Internecie. W końcu tylko w ten sposób można znaleźć coś odpowiedniego. Należy jednak pamiętać o tym, że makijaż nie powinien być zbyt wyrazisty. Bardziej zalecane jest, aby był delikatny. Przede wszystkim ma służyć podkreśleniu urody Panny Młodej. To bardzo istotna kwestia.  Wato jest również dodać, że makijaż powinien być wykonany przez profesjonalistę. Nie da się zaprzeczyć, że niekompetentna osoba po prostu nie wykona go poprawnie, a efekt końcowy może okazać się bardzo niezadowalający.

Istotne dodatki

Nie da się zaprzeczyć, że odpowiednie dodatki są istotnym elementem wszystkich stylizacji ślubnych. Bardzo ważne jest, aby wszystkie do siebie pasowały. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na dodatki do sukni ślubnej, biżuterię oraz ozdoby włosy. Wszystko musi być odpowiednio dobrane. Warto jest zastosować ten sam motyw – koronki, piórek, kwiatów, itd. Najistotniejsza okazuje się analogia. Na koniec kilka słów o butach. Coraz częściej Panny Młode decydują się założyć różowe, czerwone czy czarne buty, mocno odróżniające się od koloru sukni ślubnej. Okazuje się, że to bardzo trafna decyzja. Jest to niejako element ożywiający całą stylizację, dodający nutkę pikanterii.

Bielizna ślubna

Panny Młode często zapominają o tej kwestii lub odkładają na drugi plan. To z pewnością bardzo złe podejście. W końcu bardzo to bardzo istotny element, chociaż w zasadzie nie widoczny, całej stylizacji ślubnej. Warto jest odwiedzić kilka sklepów i poszukać odpowiedniego zestawu. Przede wszystkim powinien być szykowny i elegancki. Również nie wolno jest zapomnieć o podwiązce. Należy dodać, że powinna być koloru błękitnego.

 Zdjęcia: pixabay.com