Obrączki ślubne
13 czerwca 2016

Modne obrączki ślubne

Wybór obrączek jest bardzo trudny. Przede wszystkim dlatego, że dostępnych jest wiele różnych modeli. Można zakupić obrączki wykonane z żółtego złota, białego, a nawet wielokolorowe. Jak wybrać obrączki? Na co należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Obrączki ślubne złote

Nie da się zaprzeczyć, że materiałem, z którego najczęściej wykonane są obrączki to złoto. Należy jednak pamiętać o tym, że można wyróżnić złoto wysokiej jakości i niskiej jakości. To bardzo ważna kwestia, którą należy poruszyć. Najczęściej można spotkać obrączki wykonane z 14-karatowego złota (próba 585), 8-karatowego złota (próba 333). Rzadziej do produkcji obrączek używa się 18-karatowego złota (próba 750). Trzeb pamiętać o tym, że im wyższa próba, tym jakość złota jest lepsza. Jednak tutaj również warto jest zwrócić uwagę na jeden szczegół. Wyższa złota próba oznacza, że złoto jest bardziej miękkie. W praktyce okazuje się, że najlepiej jest zakupić obrączki wyprodukowane ze złota 18-karatowego lub 14-karatowego. Oprócz żółtego złota można wyróżnić również złoto białe oraz różowe. Jest to nic innego jak stop żółtego złota z niklem i cynkiem w przypadku złota białego, oraz stop żółtego złota z miedzią i cynkiem w przypadku różowego złota. Czym są obrączki wielokolorowe? To po prostu połączenie złota żółtego z różowym lub białym.

Obrączki platynowe lub tytanowe

Platyna to metal występujący w kolorze srebrnym. Jest to dość drogi surowiec – obrączki kosztują około 10000 złoty. Nie da się jednak zaprzeczyć, że cena przekłada się na jakość. Platyna to wyjątkowo trwały i wytrzymały materiał. Tytan to kolejny metal wykorzystywany przy produkcji obrączek. Nie da się zaprzeczyć, że jest to jeden z najtańszych surowców. Obrączki tytanowe kosztują około 500 złoty. Należy jednak pamiętać o tym, że tytan ma barwę ciemnoszarą i jest matowy. Takie obrączki z pewnością będą prezentowały się o wiele mniej efektowanie od obrączek złotych czy platynowych.

Obrączki z brylantem lub cyrkonią

W ostatnim czasie bardzo popularne są obrączki, które ozdobione są kamieniem – może to być brylant, szafir, cyrkonia. Zazwyczaj to przyszła Panna Młoda decyduje się na zakup obrączki z kamieniem, a Pan Młody wybiera taki sam wzór bez kamienia. Za takie obrączki trzeba będzie zapłacić ponad 2000 złoty.

Obrączki z wzorem

Wyróżnić należy obrączki, które posiadają różnego rodzaju wzory. Od dłuższego czasu są bardzo popularne. Są niewiele droższe od modeli prostych. Tutaj należy wspomnieć kilka słów na temat szczególnego rodzaju wzoru jakim jest grawer zewnętrzny – napis umieszczony na wierzchu obrączki. Samą treść oraz rodzaj czcionki wybierają narzeczeni. Ponadto wyróżnić można grawer wewnętrzny – zazwyczaj jest to imię małżonka lub data ślubu.

Wybór odpowiedniego rozmiaru oraz szerokości obrączek

Rozmiar obrączki jest określany podczas pierwszej wizyty w salonie jubilerskim. To specjaliści doradzą, jaki będzie najlepszy. Nad szerokością obrączek powinny zastanowić się narzeczeni. Najczęściej wybierane są obrączki, które mają 3 do 7 milimetrów szerokości. Ważne jest, aby obrączka dobrze leżała na dłoni. Osoby, które mają delikatne ręce powinny zastanowić się nad rezygnacją z szerokich obrączek.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: pixabay.com