27 maja 2016

Najpiękniejszy motyw przewodni wesela

Nie da się zaprzeczyć, że wybór dekoracji ślubnych wcale nie należy do najprostszych. Przede wszystkim ze względu na akt, że można wyróżnić wiele pięknych motywów. Poniżej kilka słów na ich temat.

Motyw przewodni wesela

Należy zastanowić się nad tym, co będzie motywem przewodnim wesela. Można wybrać dany kolor lub ich połączenie, styl, kraj. Wszystko zależy od fantazji narzeczonych. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Istotną kwestią jest dopasowanie do siebie wszystkich elementów dekoracyjnych. Głównie chodzi tutaj o strój Pary Młodej, ozdobienie sali weselnej, kościoła, samochodu. Poniżej kilka ciekawych pomysłów na motyw przewodni.

Wybrany kolor: można zdecydować się w zasadzie na każdy kolor. Istotne jest, aby wszystkie elementy były odpowiednio dopasowane. Wybierając fiolet warto jest pamiętać o tym przy wyborze zaproszeń, czy dodatków do sukni ślubnej.

Fiolet

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://www.thebridelink.com/blog/2014/01/07/glamorous-purple-wedding-in-new-jersey/

Turkus

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://www.thebridelink.com/blog/2015/04/14/pink-and-turquoise-wedding-inspiration/

 

Wybrany styl: możliwe jest również podporządkowanie wszystkich dekoracji wybranemu stylowi. Może to być:

  • styl rustykalny,
  • styl vintage,
  • styl marynarski,
  • styl retro,
  • folk.

 Styl rustykalny

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://www.thebridelink.com/blog/tag/rustic-wedding-ideas/

Folk

 

folkowy motyw przewodni

 

Źródło: http://www.thebridelink.com/blog/tag/rustic-wedding-ideas/

 

Wybrany kraj: można również pokusić się o wybranie danego kraju jako motywu przewodniego. Jednak w tym przypadku warto jest zastanowić się nad wpleceniem do menu dań typowych dla danego kraju. W ten sposób przyjęcie będzie jeszcze bardziej oryginalne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Głównie chodzi o fakt, że nie wszystkim takie jedzenie musi smakować. W związku z tym należy pamiętać o tym, że w podstawowym menu powinny znaleźć się głównie dania polskie.

 Grecja

 

grecki motyw przewodni

Źródło: dreamwedding.pl

 

Dekoracje sali weselnej

Powyżej wymienione zostały najpopularniejsze motywy. Warto jednak jest dodać kilka słów na temat tego, gdzie powinny znajdować się dekoracje. Przede wszystkim chodzi o stół. To właśnie na nim powinny znajdować się stroiki. Oczywiście najczęściej wykonane są żywych kwiatów. W końcu trudno jest o piękniejsze ozdoby. Można również poszukać sztucznych dekoracji. Wszystko jednak zależy od wybranego motywu. Na stołach warto jest również umieścić świeczniki z świecami. To niezwykle klimatyczne ozdoby. Mówiąc o dekoracji stołu trudno jest nie wspomnieć o odpowiednim obrusie, talerzykach, szklankach czy serwetkach. Najważniejsze jest, aby pasowały do motywu przewodniego. Ostatnią kwestią, którą należy poruszyć są winietki. Jeśli będą ustawione na stole, to powinny mieć odpowiednią formę. Bardzo ważne jest, aby zadbać o wszystkie szczegóły. Dekoracje nie powinny natomiast być ustawiane na sali tanecznej. Przede wszystkim dlatego, że będą zabierać miejsce. Ponadto osoby tańczące mogą przypadkowo w nie wpaść.

Dekoracje kościoła

Oczywiście wszystkie dekoracje w kościele powinny być dopasowane do motywu przewodniego. Stroiki należy umieścić przed amboną i ołtarzem. To najważniejsza kwestia. Ponadto ozdobione powinny być krzesła Pary Młodej i świadków oraz klęczniki. Najczęściej są nałożone na nie białe pokrowce. Nie wolno jest zapomnieć o ustrojenie ławek. Pomiędzy nimi można ustawić świece. Z pewnością stworzą niesamowity klimat. Należy dodać, że ozdoby w kościele powinny być jasne. Przede wszystkim chodzi o fakt, że wnętrza świątyń zazwyczaj są ciemne. Nie da się zaprzeczyć, że jasne dekoracje niejako je rozświetlą. Odpowiednio wcześniej należy uzgodnić z proboszczem strojenie kościoła. Być może w tym samym dniu ślub bierze więcej par, a koszty można będzie rozłożyć.

Dekoracje samochodu

Należy również pamiętać o przystrojeniu samochodu. Tak samo jak w przypadku kościoła czy sali weselnej, ozdoby powinny być dopasowane do motywu przewodniego. Należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj ozdób zostanie użyty. Mogą to być żywe kwiaty lub sztuczne dekoracje. Czasami zdarza się tak, że wynajmowany samochód jest już ozdobiony. Jeśli nie, to trzeba będzie samemu o to zadbać. Rozmawiając o dekoracji samochodu warto jest dodać kilka słów na temat tablicy rejestracyjnej. Można zamówić tekturowe odpowiedniki, z napisem Para Młoda lub Nowożeńcy.

Bo najważniejsze są szczegóły

„Diabeł tkwi w szczegółach” – to powiedzenie znane jest chyba wszystkim. Nie da się zaprzeczyć, że to fantastyczne określenie przygotowań do ślubu. Okazuje się, że wszystkie, nawet najdrobniejsze, szczegóły są bardzo ważne. Można tu powiedzieć kilka słów na temat ozdobienia butelek alkoholu. Można założyć na nie kokardki, karteczki z wierszykami, miniaturową suknie ślubną czy garnitur. Warto jest również pomyśleć o drobnych upominkach dla zaproszonych gości. Mogą to być małe pudełeczka z słodyczami, w których znajdować się będą karteczki z podziękowaniami za przybycie.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com