motyw morski
10 lipca 2023

Niezapomniane wesele nad jeziorem – jak je zorganizować?

Wiosną i latem pogoda zwykle stwarza idealne warunki na organizację przyjęć plenerowych. To właśnie w tym czasie licznie odbywają się wesela, a coraz więcej par decyduje się na celebrację pod gołym niebem. W dodatku popularność zyskują klimatyczne wesela nad jeziorem, które gwarantują masę cudownych wspomnień. O czym więc pamiętać, by takie wesele było niezapomniane?

Wesele nad jeziorem a komfort gości

Chociaż ślub i wesele to bez wątpienia czas dla młodej pary, to nie można zapominać o zagwarantowaniu gościom maksymalnego komfortu, by każdy mógł się dobrze bawić. Przede wszystkim mowa o podłożu, o ile przyjęcie ma być organizowane tuż przy wodzie, na przykład na trawie lub piaszczystej plaży. Konieczne jest wówczas zapewnienie przybyłym wygodnej drogi na salę albo do namiotów weselnych. Również miejsce do tańczenia oraz pod stolikami powinno być utwardzone, na przykład parkietem z desek. Najlepiej też zapewnić gościom zadaszenie w razie pogorszenia się pogody.

Organizując wesele nad jeziorem trzeba też pamiętać, że przy wodzie dokuczać mogą gościom komary i inne owady. Dlatego można pomyśleć na przykład o lampkach owadobójczych, które jednocześnie mogą być dekoracją okalającą przestrzeń zabawy. Warto jednocześnie unikać odstraszaczy owadów, które emitują zapach, ponieważ takie substancje powinny pozostawać z daleka od żywności oraz mogą uczulać niektórych gości.

Wesele nad jeziorem — niezapomniane atrakcje dla nowożeńców i gości

Przyjęcie weselne nad jeziorem to doskonała okazja do zaplanowania niecodziennych i efektownych atrakcji zarówno dla gości, jak i przede wszystkim dla pary młodej. Przez cały czas trwania imprezy można na przykład udostępnić maluchom strzeżony plac zabaw w formie statku pirackiego. Kiedy natomiast zacznie się ściemniać, można rozpalić ognisko, a gościom udostępnić szwedzki stół półproduktów gotowych do samodzielnego upieczenia, jak kiełbaski, warzywa, a nawet pianki.

Po zmroku można również zaplanować dla uczestników przyjęcia pokaz tańca z ogniem na wodzie, by płomienie klimatycznie odbijały się od tafli. Wesele nad jeziorem z pewnością okaże się też magiczne i niezapomniane, jeśli para młoda zorganizuje nocne puszczanie lampionów nad wodą. Przyjęcie zaś można zwieńczyć pokazem fajerwerków.

Niezwykła uczta podczas wesela nad jeziorem

Planując wesele nad jeziorem, warto zrezygnować ze standardowego menu na rzecz bardziej nietypowych dań, które skradną serca gości przyjęcia. Można na przykład zaserwować dania z owoców morza, pamiętając też o klasycznych rybach i wersjach wegetariańskich, by każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie. Tego typu menu najlepiej oferować w formie szwedzkiego stołu z potrawami i napojami.

Podczas wesela nad jeziorem nie może też zabraknąć słodkich przekąsek. Poza tortem warto pomyśleć o popularnych mini deserach, które z łatwością można zjeść w całości. Doskonale też sprawdzą się dobrej jakości czekoladki i praliny w różnych smakach — także z nadzieniem alkoholowym. Tak zastawiony słodki stół z pewnością skusi i młodszych i starszych gości wesela.