wianek
4 października 2016

Nowy trend – wianek ślubny dla Panny Młodej

Welon to klasyczny oraz tradycyjny element stroju Panny Młodej. Trudno jest wyobrazić sobie Pannę Młodą bez welonu. Wiele osób nie zaakceptuje takiego rozwiązania. Jedno jest jednak pewne – wianki są coraz modniejsze. Bardzo wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Trudno jest się dziwić. Nie da się zaprzeczyć, że wianek ślubny z żywych kwiatów przepięknie i wyjątkowo się prezentuje. Wianek stanowi fantastyczną alternatywę dla welonu. Wystarczy zastanowić się nad tym, z jakich kwiatów zostanie wykonany. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Wianek ślubny i tradycja

Zgodnie z tradycją Panna Młoda powinna iść do ślubu w wianku. W późniejszych latach coraz bardziej popularne stawały się welony. Dziś odchodzi się od tego trendu. Panny Młode wybierają inne nakrycia głowy. Coraz bardziej popularne są wolaki, toczki czy kapelusze. Niektóre Panny Młode decydują się na założenie wianku. Nie da się zaprzeczyć, że jest to niejako powrót do tradycji. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na fakt, że wianek może stanowić fantastyczne dopełnienie stylizacji ślubnej, a Panna Młoda będzie wyglądać niezwykle pięknie i elegancko. Warto jest zastanowić się nad taką ewentualnością.

Wybór wianka

Wianek powinien pasować do całej stylizacji. Tutaj głównie chodzi o wiązankę ślubną. Dobrze, jeśli wianek jest wykonany z takich samych kwiatów. Należy pamiętać również o tym, że wianek wcale nie wyklucza możliwości założenia welonu. Oczywiście można zrezygnować z dodatkowego nakrycia głowy, ale wcale nie jest to konieczne.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Czy wianek dla Panny Młodej to dobre rozwiązanie?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Można spotkać się z opiniami, że wianki wykonane z żywych kwiatów mogą być nietrwałe. W końcu Panna Młoda będzie musiała spędzić w nim naprawdę długi okres czasu. Nic bardziej mylnego. Wianek wykonany jest w taki sposób, że na pewno nie rozpadnie się w trakcie przyjęcia. Można więc zastanowić się nad jego zakupem. Z pewnością jest to fantastyczna alternatywa dla klasycznego welonu. To sposób na odejście od tradycji.

Zdjęcia: www.kwiaty-inowroclaw.pl

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com