Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Obrączki ślubne – klasyczne czy z fazą?

Posted on 0 2 min. przeczytasz 86 odsłon

Wybór obrączek ślubnych to bardzo ważna decyzja, głównie z tego powodu, że jest to biżuteria, która zostaje z małżeństwem już na zawsze. Poza zadbaniem o odpowiedni rozmiar, należy również pamiętać o trwałości, wygodzie noszenia, a także fakcie, że ta biżuteria ma Wam się także podobać! Poza tym należy zwrócić uwagę na to, że taki pierścionek po upływie czasu może potrzebować zmiany rozmiaru, a nie da się tego wykonać na każdym modelu – gładka obrączka bez wątpienia będzie łatwiejsza do manipulacji niż taka, która posiada w szynie diamenciki. Obrączki ślubne posiadają również zróżnicowane profile – wpływają one na wygląd ozdoby, ale czasem i na wygodę jej noszenia. Profil można dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami przy zamawianiu obrączki, dlatego ważne jest, aby wcześniej zorientować się w tym temacie.

Jakie są profile obrączek?

Przy wyborze obrączek ślubnych można natknąć się na ich kilka profili, do najpopularniejszych zaliczamy – klasyczny, półokrągły, wklęsły, fazowany, czy płaski. Różnica polega na kształcie krawędzi, a także wykończeniu biżuterii – obręcz pierścionka może być płaska, bądź zaokrąglona, w zależności od tego jaki kształt bardziej wam odpowiada. Obrączka wklęsła jest nieco cieńsza, niż ta klasyczna, ponieważ posiada wgłębienie od środka – jest to wybór doskonały dla osób, które borykają się z puchnącymi palcami. Profil obrączki to jedna z cech, która pozwala na stworzenie unikatowej ozdoby, stworzonej tylko dla Was.

Czym różni się obrączka fazowana od klasycznej?

Obrączka klasyczna jest zaokrąglona, natomiast ta w stylu fazowanym posiada skośnie ścięte boki. Wygląda to nieco delikatniej, a także ułatwia dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego, a jest to bardzo modne wśród kobiet, żeby nosić oba te szczególne okręgi na jednym palcu. Obrączki z fazą są dość popularne, ze względu na swój ponadczasowy wygląd. A w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, czy grawerunkiem, taka ozdoba prezentować się będzie naprawdę wyjątkowo.

Brak komentarzy

Co myślisz? Napisz Swój komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *