Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="6"][spacer]

Obrączki ślubne – klasyczne czy z fazą?

Posted on 0 2 min. przeczytasz 1.4K odsłon

Wybór obrączek ślubnych to bardzo ważna decyzja, głównie z tego powodu, że jest to biżuteria, która zostaje z małżeństwem już na zawsze. Poza zadbaniem o odpowiedni rozmiar, należy również pamiętać o trwałości, wygodzie noszenia, a także fakcie, że ta biżuteria ma Wam się także podobać! Poza tym należy zwrócić uwagę na to, że taki pierścionek po upływie czasu może potrzebować zmiany rozmiaru, a nie da się tego wykonać na każdym modelu – gładka obrączka bez wątpienia będzie łatwiejsza do manipulacji niż taka, która posiada w szynie diamenciki. Obrączki ślubne posiadają również zróżnicowane profile – wpływają one na wygląd ozdoby, ale czasem i na wygodę jej noszenia. Profil można dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami przy zamawianiu obrączki, dlatego ważne jest, aby wcześniej zorientować się w tym temacie.

Jakie są profile obrączek?

Przy wyborze obrączek ślubnych można natknąć się na ich kilka profili, do najpopularniejszych zaliczamy – klasyczny, półokrągły, wklęsły, fazowany, czy płaski. Różnica polega na kształcie krawędzi, a także wykończeniu biżuterii – obręcz pierścionka może być płaska, bądź zaokrąglona, w zależności od tego jaki kształt bardziej wam odpowiada. Obrączka wklęsła jest nieco cieńsza, niż ta klasyczna, ponieważ posiada wgłębienie od środka – jest to wybór doskonały dla osób, które borykają się z puchnącymi palcami. Profil obrączki to jedna z cech, która pozwala na stworzenie unikatowej ozdoby, stworzonej tylko dla Was.

Czym różni się obrączka fazowana od klasycznej?

Obrączka klasyczna jest zaokrąglona, natomiast ta w stylu fazowanym posiada skośnie ścięte boki. Wygląda to nieco delikatniej, a także ułatwia dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego, a jest to bardzo modne wśród kobiet, żeby nosić oba te szczególne okręgi na jednym palcu. Obrączki z fazą są dość popularne, ze względu na swój ponadczasowy wygląd. A w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, czy grawerunkiem, taka ozdoba prezentować się będzie naprawdę wyjątkowo.

Brak komentarzy

Co myślisz? Napisz Swój komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *