Obrazy z własnych zdjęć
7 czerwca 2019

Obrazy z własnych zdjęć – aranżacja wnętrza

Umiejętne zagospodarowanie ścian w mieszkaniu lub domu to ważny element aranżacji wnętrza. To obrazy i inne dekoracje ścienne w dużej mierze nadają charakter konkretnej przestrzeni. Mogą ją ocieplać, optycznie powiększać lub nadawać jej wyjątkowo prywatny lub indywidualny charakter. Nie trzeba do tego płócien wielkich mistrzów malarstwa. Świetnym pomysłem do wykorzystania w prywatnej przestrzeni są zdjęcia ślubne, wykonane samodzielnie na wakacjach albo przy innej okazji.

  1. Obrazy z własnych zdjęć
  2. Obrazy na płótnie – jak to zrobić?

Obrazy z własnych zdjęć

Obrazy na płótnie to droga i nie zawsze opłacalna inwestycja. Prawdziwe dzieła sztuki dla wielu osób są właściwie nieosiągalne cenowo, a masowa produkcja obrazów dostępnych w marketach z domowym dekoracjami nie wszystkich przekonuje. Istnieje jednak ciekawa alternatywa pozwalająca połączyć pragnienie stworzenia indywidualnych i wyjątkowych dekoracji ściennych z niewielkim ich kosztem. Obrazy stworzone z własnych zdjęć to sposób na stworzenie własnej przestrzeni, wypełnionej ważnymi dla nas ujęciami, których nie znajdziemy w żadnym sklepie. Mogą to być kadry z wakacji, efekty fotograficznej pasji, zdjęcia ważnych dla mieszkańców domu osób lub ich samych. Coraz większą popularnością cieszą się na przykład oprawiane w ten sposób zdjęcia ślubne, które stają się podstawą do przepięknych obrazów.

Obrazy na płótnie – jak to zrobić

Fotografia ślubna to nie jedyne zdjęcie, które można w wydrukować w formie obrazu. Właściwie można przygotować w ten sposób każde zdjęcie. Sesje fotograficzne dają oczywiście najlepiej nadające się do takich celów zdjęcia, można więc z myślą o stworzeniu prywatnej galerii obrazów na taką sesję z fotografem się umówić. Można jednak wykorzystać w tym celu samodzielnie zrobione zdjęcia. Muszą one jednak spełniać określone wymagania techniczne. Tego typu usługi wykonuje na przykład www.galeriadruku.com.pl/ Dzięki udostępnionemu przez firmę kreatorowi, wystarczy wgrać zdjęcie, określić wymagane parametry wydruku oraz wybrać preferowany materiał obrazu. Obrazy z własnych zdjęć można wydrukować po prostu na papierze fotograficznym (i włożyć w antyramę) lub wydrukować na specjalnym płótnie. Klienci do wyboru mają naturalne płótno bawełniane o matowym wykończeniu, matowe płótno malarskie oraz płótno malarskie z połyskiem (wyjątkowo odporne na wilgoć). Ponadto zdjęcia ślubne można wydrukować nie tylko w naturalnych kolorach, lecz także skorzystać z dodatkowo przez drukarnię udostępnianych efektów wizualnych. Dzięki temu fotografia ślubna może stać się prawdziwym arcydziełem gotowym do zawieszenia w centralnym punkcie salonu nowożeńców.