pierwszy taniec
10 sierpnia 2016

Pomysł na oryginalny pierwszy taniec

Nie da się zaprzeczyć, że w ostatnim czasie oryginalny pierwszy taniec stał się bardzo modny. Pary prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie swojego występu. Przez długi okres czasu bardzo popularne były pokazy wybranego tańca. Ostatnio jednak coraz modniejsze są pewnego rodzaju pokazy, podczas których narzeczeni odgrywają różne scenki. Poniżej więcej informacji.

Pokaz wybranego tańca

To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Narzeczeni mogą wybrać dowolny styl taneczny – tango, walc, sambę, rumbę, itd. Jednak najważniejsza jest odpowiednia choreografia. Oczywiście w Internecie można znaleźć mnóstwo filmików i grafik jak nauczyć się konkretnego stylu tanecznego krok po kroku. Jednak profesjonalny układ jest wstanie ułożyć wyłącznie choreograf. Narzeczeni powinni pamiętać o tym, że aby wykonać pokaz taneczny należy odpowiednio się przygotować. Konieczne okazują się lekcje tańca w szkole tanecznej. Organizując pokaz warto jest również zwrócić szczególną uwagę na buty oraz strój. W przypadku Panny Młodej fantastycznie sprawdzają się suknie ślubne 2w1, czyli takie, które posiadają odpinany dół. Dzięki temu będzie widać nogi Panny Młodej – a jak powszechnie wiadomo w tańcu najważniejsze są kroki. Warto jest pamiętać o tym szczególne. Natomiast buty powinny być przede wszystkim wygodne. Głównie chodzi tutaj o Pannę Młodą – bardzo wysokie szpilki lub sandały mogą się po prostu nie sprawdzić. Ostatnią kwestią jest dobór odpowiedniej muzyki. To niezwykle ważna kwestia. Wybór można skonsultować razem z choreografem. Poniżej można obejrzeć przykładowe pierwsze tańce.

Pokaz artystyczny

To w ostatnim czasie coraz bardziej popularne rozwiązanie. W zasadzie trudno jest nazwać taki pokaz. To pewnego rodzaju przedstawienie, podczas którego narzeczeni odgrywają różne scenki. Zazwyczaj używają różnych rekwizytów. Do pokazu dobrana jest odpowiednia muzyka – przy kolejnej scence zmieniany jest utwór. Nie da się zaprzeczyć, że takie pokazy są niezwykle śmieszne. Należy jednak pamiętać o tym, że narzeczeni muszą wykazać się nie lada odwagą. W końcu przedstawienie będą oglądać wszyscy zaproszeni goście.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com