samochód do ślubu
7 maja 2016

Samochód do ślubu jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego samochodu do ślubu to trudna decyzja. Przede wszystkim dlatego, że możliwości jest naprawdę wiele. Coraz bardziej na popularności zyskują oryginalne rozwiązania. Poniżej kilka z nich.

Jaki samochód do ślubu wybrać?

Tutaj należy przede wszystkim wskazać auta:

  • zabytkowe,
  • sportowe,
  • terenowe.

Jest to wyłącznie główny podział. Jak wiadomo można wyróżnić naprawdę wiele różnych modeli. Poszczególne zasadniczo różnią się między sobą. Występują w różnych kolorach. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że mogą różnić się między sobą również ceną. Niektóre mogą być droższe, inne tańsze. Nie da się jednoznacznie określić jaki model jest najlepszy. W końcu wszystko zależy od gustu przyszłej Pary Młodej.

samochód do ślubu

Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu?

Z pewnością jedną z najważniejszych kwestii będzie cena. Oczywiście należy przede wszystkim dowiedzieć się, co jest ujęte w podstawowej stawce. Często jest tak, że pozornie wysoka cena okazuje się o wiele atrakcyjniejsza od niższej, w której trzeba będzie dodatkowo dopłacić za każdą godzinę pracy kierowcy. Jak widać trzeba na samym początku dowiedzieć się, jakie usługi mieszczą się w cenie. Należy również sprawdzić, czy nie trzeba wynająć samochodu na co najmniej 5 lub więcej godzin. To również jest bardzo istotna kwestia.

Podpisanie umowy

Po podjęciu decyzji o wynajmie samochodu trzeba będzie podpisać tak zwaną umowę przedwstępną. Zawarte są w niej warunki wynajęcia samochodu, pokrycie kosztów, termin i miejsce realizacji zlecenia, skutki niedotrzymania umowy, łączna cena, nazwa samochodu, dane osoby wynajmującej. W momencie podpisania dokumentu trzeba będzie również zapłacić opłatę wstępną. Jej wysokość może być z góry określona lub stanowić część łącznego kosztu realizacji zlecenia. Tutaj należy zauważyć, że po podpisaniu takiej umowy jej zerwanie będzie się wiązało z pewnymi skutkami. Przede wszystkim chodzi o utratę wpłaconej kwoty. Właściciel firmy wynajmującej samochody nie ma obowiązku jej zwracać. Oczywiście warto jest spróbować porozumieć się z nim. Być może zgodzi się na zwrot przynajmniej części pieniędzy.

samochód do ślubu

Dekoracje na samochód do ślubu

Najpierw trzeba się upewnić, że dekoracja nie jest wliczona w łączny koszt wynajęcia samochodu. Jeśli nie, należy samemu zakupić ozdoby. Ich cena z pewnością nie będzie zbyt wysoka. Istnieje dość szeroki wachlarz dekoracji do wyboru. Można zdecydować się na stroiki z żywych kwiatów, które z pewnością będą stanowiły piękną ozdobę samochodu. Ewentualnie istnieje możliwość zakupu sztucznych ozdób – kwiatów, serc ratanowych i innych. Należy również pamiętać o jeszcze jednym szczególe – tablicach rejestracyjnych. Najtańsze wykonane są z tektury. Może na nich być umieszczony wybrany napis, jednak najczęściej jest to Młoda Para lub Nowożeńcy. Koszt zakupu takich tablic powinien zamknąć się w kwocie 30 złoty.

Zamiast samochodu

Do ślubu można również wybrać się:

  • dorożką,
  • rowerem,
  • spacerem,
  • helikopterem,
  • motorem.

Wszystko zależy od gustu Pary Młodej. Z pewnością najbardziej oryginalnym rozwiązaniem jest wybór helikoptera. Jednak jego wynajęcie i znalezienie miejsca do lądowania może być dość trudne. Oczywiście takie rozwiązania mogą okazać się również dużo droższe – pomijając rower oraz spacer.

Grafika: pixabay.com