15 września 2016

Ślub bez wesela

Powszechnie przyjęte jest, że po ślubie odbywa się wesele lub drobny poczęstunek. Nie da się zaprzeczyć, że tylko niektóre pary podejmują decyzję o rezygnacji z wesela. Czy to jest dobra decyzja? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Należy przeanalizować kilka kwestii. Nie da się zaprzeczyć, że kilka lat po ślubie, z perspektywy czasu narzeczeni mogą uznać, że popełnili błąd nie organizując wesela.

Czy warto jest rezygnować z wesela?

Dlaczego narzeczeni rezygnują z wesela? Przyczyn może być wiele. Wcale nie chodzi tutaj o środki finansowe. Warto jest wiedzieć o tym, że istnieje możliwość zorganizowania wesela sponsorowanego. Niektórym parom zależy po prostu na uniknięciu stresu, przygotowań do przyjęcia. Niestety decyzja o rezygnacji z wesela może łączyć się z niezrozumieniem. Szczególnie chodzi tutaj o najbliższą rodzinę, przyjaciół. Należy dokładnie przemyśleć ten aspekt. Ponadto ślub bierze się tylko raz w życiu. Więcej okazji do organizacji wesela może po prostu nie być. Jak widać rezygnacja z organizacji przyjęcia to bardzo poważna decyzja, którą należy przeanalizować.

Co zamiast wesela?

Osoby, które decydują się zrezygnować z organizacji wesela powinny zastanowić się nad jakąś alternatywą. Może to być krótkie przyjęcie lub drobny poczęstunek. Koszt takiego przedsięwzięcia z pewność będzie nie duży. Może to być przyjęcie bezalkoholowe. Warto jest zastanowić się nad taką ewentualnością. Para Młoda wcale nie musi być obecna a takim przyjęciu. Oczywiście taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Wystarczy, że gośćmi zajmą się rodzice lub świadkowie. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Należy pamiętać o tym, że takie zachowanie może być uznane za nietaktowne.

Zaproszenie gości

Już podczas zapraszania gości należy jasno zaznaczyć, że wesele się nie odbędzie. To bardzo istotna kwestia. Oczywiście treść zaproszenia również powinna być odpowiednia. Chodzi tutaj o podanie informacji, że odbędzie się wyłącznie uroczystość kościelna lub w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com