Śpiewający ksiądz
28 października 2016

Śpiewający ksiądz

Nie da się zaprzeczyć, że oprawa muzyczna ślubu kościelnego jest bardzo ważna. Wielu parom zależy na tym, aby na uroczystości pieśni były śpiewane przez scholę lub śpiewaczkę. Niektóre pary również bardzo starannie dobierają repertuar. Wybierają pieśni, które są odśpiewywane podczas uroczystości. Nie da się zaprzeczyć, że to właśnie od odpowiednio dobranych utworów w dużej mierze zależy charakter uroczystości. Zaproszenie przez narzeczonych scholi czy profesjonalnej śpiewaczki to dość popularne rozwiązanie, ale śpiewający ksiądz? To dość oryginalne rozwiązanie, o którym słyszało niewiele osób. Dzisiaj przedstawimy kilka ciekawych informacjo o występie księdza podczas ślubu.

Śpiewający ksiądz, który zachwycił swym występem

Pierwszy raz o śpiewającym księdzu zaczęto mówić po występie irlandzkiego kapłana, który podczas ceremonii zachwycił wszystkich zgromadzonych gości zaśpiewaniem utworu Hallelujah. Film, który pojawił się w Internecie od razu zyskał na popularności. Obejrzały go miliony internatów. Kilka dni później pojawił się kolejny film z śpiewającym księdzem. Nie da się zaprzeczyć, że śpiew księdza zachwyca.
https://www.youtube.com/watch?v=SqSIXuIoG4k

Niezwykły prezent dla Pary Młodej

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest zaproszenie na uroczystość ślubu księdza, który zaśpiewa wybrany utwór. Jednak nie da się zaprzeczyć, że znalezienie kapłana, który będzie zainteresowany występem może okazać się niezwykle trudne. W końcu nie każdy ksiądz ma talent muzyczny. Może okazać się, że poszukiwania będą dość długo trwały. Należy jednak pamiętać o tym, że narzeczeni będą bardzo zaskoczeni takim rozwiązaniem. Z pewnością będzie to miła niespodzianka.

Oprawa muzyczna ślubu

Nie da się zaprzeczyć, że dla wielu par oprawa muzyczna ślubu odgrywa bardzo istotną rolę. Warto jest więc wcześniej zastanowić się nad doborem odpowiedniego repertuaru oraz wyborem osób, które wykonają wybrane utwory. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele – można zaprosić na ślub scholę, ale również profesjonalny zespół czy śpiewającego księdza.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com