Tatuaż obrączka
23 września 2016

Tatuażowe obrączki?

Obrączki zakładane są na dłonie podczas uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Te niezwykłe dwa krążki mają przede wszystkim znaczenie symboliczne. Jednak w ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się robienie tatuaży zamiast obrączek. Czy to dobre rozwiązanie?

Wyjątkowe wzory

Nie da się zaprzeczyć, że tatuażowe obrączki są wyjątkowe. Mogą to być po prostu linie narysowane na palcu, inicjały, symbole. Ostateczna decyzja należy do przyszłej Par Młodej. Należy jednak pamiętać o tym, że samo wykonanie tatuażu na palcu może być dość skomplikowane i przede wszystkim bolesne. W końcu w tym miejscu skóra jest bardzo delikatna, łatwo ją uszkodzić. Nie jest to najlepsze miejsce na wykonanie tatuażu. Należy powiedzieć również o tym, że taką obrączkę wybierają wyłącznie odważne osoby.

Za i przeciw tatuażowym obrączkom

Nie da się zaprzeczyć, że tatuażowe obrączki są bardzo trwałe – w końcu nie da się ich zgubić. Z pewnością to idealne rozwiązanie dla osób roztargnionych. Jednak nie da się zaprzeczyć, że nadal najpopularniejszym rozwiązaniem są złote obrączki. Dlaczego? Być może wpływa na to silne przywiązanie do tradycji. Ponadto w salonach jubilerskich znajduje się wiele różnych wzorów i modeli. Obrączki to również przepiękna biżuteria. Na koniec należy dodać, że nie da się jednoznacznie określić, czy tatuażowe obrączki są lepsze od metalowych czy jest odwrotnie. Ostateczna decyzja należy do przyszłej Pary Młodej. Oczywiście należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Obrączki w formie tatuażu należy wykonać wcześniej, jeszcze przed ślubem. Zgodnie z tradycją, narzeczeni powinni założyć sobie wzajemnie obrączki dopiero w dniu ślubu, po wypowiedzeniu słów przysięgi. W takim przypadku jednym słusznym rozwiązaniem okazuje się zakup obrączek, np. srebrnych i symboliczne założenie ich podczas uroczystości. Następnie takie obrączki można będzie zdjąć. Trudno jest wyobrazić sobie ślub, na którym narzeczeni nie wymieniają się obrączkami. Oczywiście te właściwe, tatuażowe również należy wykonać przed ślubem.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: Pinterest.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com