wieczór kawalerski
13 marca 2023

Ten ostatni kawaler

Na myśl o wieczorze kawalerskim przypomina Ci się historia rodem z “Kac Vegas”? Może nie masz pomysłu od czego zacząć przygotowując ten wyjątkowy wieczór dla najlepszego kumpla? Bez obaw. Dzięki naszym radom z pewnością staniesz na wysokości zadania i na długo zapamiętasz to przyjęcie wraz z przyszłym panem młodym. 

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Nieoficjalnie przyjęło się, że wieczór ten powinien organizować przyszły świadek. Jednak nie stoi nic na przeszkodzie aby wtajemniczyć głównego bohatera bądź posłuchać czego on oczekuje. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie dojdzie do nieporozumienia. Najważniejsze to wybrać lidera. Osoba, która skontaktuje się ze wszystkimi gośćmi i uporządkuje Wasze plany. Oprócz listy gości należy wziąć pod uwagę kontakt z podwykonawcami oraz koszta.

Kto płaci za wieczór kawalerski? 

Legenda głosi, że na wieczór kawalerski składają się wszyscy goście, którzy zostali uprzednio poinformowani o tym wydarzeniu. Co nie wyklucza tego, aby Pan Młody jeśli ma takowe życzenie dołożył się do całego przedsięwzięcia. W tej kwestii wszystko jest sprawą bardzo indywidualną. Warto tę kwestię doprecyzować przed podjęciem dalszych działań takich jak na przykład wynajem lokalu lub limuzyny czy też zakup prezentu. Nic nie stoi na przeszkodzie by wysłać ogólną wiadomość w której przedstawimy nasze plany, podejmując tym samym decyzję o budżecie oraz rozliczeniu jakie preferujecie.

Kiedy powinien się odbyć wieczór kawalerski? 

Jeśli nie chcecie powtórzyć historii Doug`a z “Kac Vegas” zdecydowanie odradzamy go organizować w ostatni weekend przed ślubem. Nieprzewidywalne okoliczności oraz obowiązki nie będą najlepszym doradcą.  

Jak zorganizować wieczór kawalerski? 

Na początek ustal odpowiedni termin dogodny zarówno dla Pana Młodego jak i gości znajdujących się na liście. Zadbaj o budżet. Określ maksymalną kwotę jaką możecie wykorzystać na to wydarzenie. Pozwoli to podzielić koszta a także rozplanować wspólnie z podwykonawcą menu oraz atrakcje. Pamiętaj, aby mimo wszystko słuchać Pana Młodego. To ma być jego wieczór, jego święto. Jeśli sam jest osobą skrytą popytaj najbliższych. Z pewnością podpowiedzą i nakierują na odpowiednie kawalerskie tory.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski? 

Miejsc aby móc świętować ten dzień jest naprawdę wiele. Jednak klasyka zawsze pozostaje w modzie. Dlatego może, postawmy na coś minimalistycznego ale wyjątkowego? Na przykład degustacja whiskey, live cooking ze stekami lub uwielbiane przez każdego z nas (choć nie każdy ma odwagę się przyznać) karaoke. Te wszystkie atrakcje wraz z dopasowanym do Waszych potrzeb menu oraz odpowiednią przestrzenią na ten wieczór zapewnia Akademia Kulinarna GoCook.

Co się zdarzyło w Go Cook`u zostaje w Go Cook`u! 

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook – organizator przyjęć okolicznościowych oraz wynajmu sal weselnych