Wesele w hotelu w Krakowie
31 marca 2021

Wesele w Krakowie. 3 wskazówki, jak zorganizować perfekcyjne przyjęcie weselne

Organizacja wesela to poważne przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga długich i precyzyjnych przygotowań. Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, począwszy od wyboru dogodnej lokalizacji, przez ustalenie właściwego terminu, a na zakupie prezentów dla gości skończywszy. Jeśli i Ty chcesz zorganizować wesele w Krakowie, sprawdź, co ma do zaoferowania Miasto Królów.

Przygotowania warto podzielić na kilka etapów. Pierwszym powinno być stworzenie orientacyjnej listy gości, dzięki której można sprawdzić, jak duża musi być sala na wesele. Później kolejno trzeba zarezerwować termin ślubu oraz wybrany hotel lub salę weselną. Następne kroki warto rozpisać w terminarzu, aby nie pominąć żadnego ważnego etapu.

Hotel w Krakowie na idealne wesele

Miasto Królów może poszczycić się nie tylko pięknymi, światowej klasy zabytkami, ale również długą listą hoteli i innych obiektów, w których można zorganizować idealne przyjęcie weselne. Wybierając lokalizację na wesele trzeba wziąć pod uwagę renomę miejsca, ofertę gastronomiczną, możliwości noclegowe oraz cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za wybrany pakiet usług w przeliczeniu na jednego gościa. Niektóre obiekty są nastawione na organizację jedynie dużych przyjęć, dlatego tę kwestię warto sprawdzić już na samym początku, zanim przyszli państwo młodzi zaplanują wesele w danej lokalizacji. Jeśli wybór padnie na hotel Kraków wesele można zorganizować zarówno dla niewielu gości, np. 40 osób, jak i dla znacznie większej grupy, liczącej około 200 osób. Znacznie częściej można spotkać się z górną granicą ilości gości, jacy komfortowo mogą bawić się na sali, niż z ograniczeniem związanym z minimalną ilością gości.

Chcąc zorganizować wesele w Hotelu w Krakowie, koniecznie trzeba sprawdzić, jaki zakres usług oferuje dany obiekt. Oprócz wielkości sali, istotne znaczenie ma jej wyposażenie, a więc czy na sali dostępna jest klimatyzacja, jak można ustawić stoły, jak duże jest miejsce przeznaczone do tańca oraz czy znajduje się tam specjalna scena lub podwyższenie dla orkiestry. Miejsca specjalizujące się w organizacji wesel zwykle dysponują pełnym wyposażeniem, a więc niezbędną ilością zastawy stołowej czy dekoracjami. Jeśli para młoda chce wprowadzić własne dekoracje, koniecznie trzeba to uzgodnić wcześniej z właścicielem obiektu lub jego przedstawicielem.

Ważną kwestią jest wybór właściwego menu. Hotelowe restauracje często posiadają gotowe propozycje zestawów, które są serwowane podczas wesela, jednak organizatorzy mają również możliwość wyboru własnych potraw. Wszystkie muszą być jednak wcześniej uzgodnione, aby podczas przyjęcie nie powstawały nieporozumienia. Pod uwagę trzeba wziąć również preferencje gości. Para młoda musi sprawdzić, czy wśród gości nie znajdują się osoby o szczególnych potrzebach żywieniowych, dla których trzeba przygotować specjalne menu.

Organizacja wesela w hotelu w Krakowie daje też możliwość organizacji noclegu dla państwa młodych, ich rodziny i gości w tym samym obiekcie, w którym odbywa się przyjęcie. Wcześniej trzeba jednak zarezerwować odpowiednią liczbę pokoi hotelowych oraz uzgodnić cenę ich wynajmu. To szczególnie wygodna opcja, jeśli wesele organizowane jest wraz z poprawinami, a goście przyjeżdżają z daleka.

Wesele w Krakowie z orkiestrą czy DJ?

Chcąc zorganizować przyjęcie weselne w Krakowie, trzeba wybrać nie tylko odpowiedni hotel, ale również zespół muzyczny lub DJ, który zapewni oprawę muzyczną. Zdania co do wyboru jednej z tych opcji są podzielone. Tradycja nakazuje, aby na weselu goście bawili się przy muzyce na żywo. Nie brakuje jednak amatorów zabawy prowadzonej przez profesjonalnego DJ, który wykorzystuje gotowe utwory muzyczne. Niezależnie od tego, czy para młoda postawi na orkiestrę czy na DJ, stosowną umowę należy podpisać już na wiele miesięcy wcześniej. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie mają terminy zarezerwowane na kilka lat do przodu.

Wesele w hotelu w Krakowie uwieczni profesjonalny fotograf

Wesele zazwyczaj organizuje się raz w życiu, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jego uwiecznienie na zdjęciach i filmie. Tym zajmuje się profesjonalny fotograf i kamerzysta, którzy towarzyszą państwu młodym już od momentu przygotowań do ślubu, aż do późnych godzin nocnych na weselu. Zakres usług fotografa może być bardzo różny, dlatego trzeba go sprecyzować już na etapie podpisywania umowy. Jeśli para młoda jest zainteresowana nie tylko utrwaleniem samego przyjęcia, ale również ślubną sesją zdjęciową po weselu, warto taką potrzebę zasygnalizować fotografowi znacznie wcześniej. Fachowcy, którzy specjalizują się w robieniu zdjęć ślubnych, oferują często rozbudowane pakiety usług, wśród których każda para może wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie.

Jak zorganizować idealne wesele w Krakowie? Wystarczy wybrać termin, znaleźć perfekcyjny hotel na przyjęcie, orkiestrę lub DJ i fotografa. To najważniejsze kroki, jakie trzeba podjąć jeszcze na kilka miesięcy, a nawet lat przed planowanym ślubem.