13 czerwca 2017

Wesele w wersji wege – co podać gościom?

Coraz więcej osób decyduje się na dietę wegetariańską. Dlatego też i na przyjęciach weselnych należy mieć to na uwadze i polecić przygotowanie także bezmięsnych wersji potraw – to jasne. Ale co w przypadku, kiedy Para Młoda w ogóle rezygnuje z podania mięs, bo ich nie jada i nie ma ochoty, bo pojawiały się one na stołach? To dziś coraz częstsza praktyka!

Przyjęcia weselne w wersji wegetariańskiej

Jak przekonać mięsożerców?

Wiele par martwi się o to, iż wielu uczestników wesela będzie zdecydowanie niepocieszonych, gdy nie skosztują schabowego w towarzystwie ziemniaków i bukietu surówek, mięsnych roladek w sosie czy też bigosu z dużą ilością mięsiwa. Nie da się ukryć, że wiele osób po prostu bardzo lubi mięso i chętnie spożywa je codziennie. Z drugiej jednak strony jest to Wasz Wielki Dzień i macie pełne prawo podać podczas przyjęcia weselnego takie potrawy, co do których jesteście stuprocentowo przekonani, a nie te, które traktowalibyście niczym zło konieczne.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Wegetariańskie menu a firmy cateringowe

Jeszcze kilkanaście lat temu rzadko na polskich przyjęciach weselnych myślano w ogóle o przygotowaniu wegetariańskich potraw, dziś na szczęście sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Coraz więcej firm cateringowych ma specjalne oferty menu wegetariańskiego. I nie jest to jedynie sałata i ser, a coś zdecydowanie więcej!

Cena menu w wersji wege jest tak naprawdę porównywalna do tego mięsnego. Nieco więcej trzeba byłoby zapłacić za ucztę wegańską, wówczas bowiem kucharze potrzebowaliby sporo kosztownych składników, by uniknąć wszystkiego, co ma pochodzenie zwierzęce.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Co podać, by było pysznie, zdrowo i pożywnie?

Wydawać by się mogło, że w tej kwestii dieta wegetariańska nie da zbyt wielu powodów do popisów kulinarnych. Jest jednak zupełnie inaczej!

Pomysłów na zupy mamy bardzo wiele, mogą być to różnego rodzaju kremy warzywne, choćby brokułowa, z soczewicy, ze świeżych pomidorów. Sporą popularnością cieszy się też pyszna i aromatyczna zupa z borowików.

W roli przystawki niech pojawią się nadziewane ryżem i podpiekane papryki lub też mini pierożki z serem i warzywami w środku. Jako główne danie wystąpić mogą między innymi wegetariańskie gołąbki, zapiekany ser w panierce czy też kotlety sojowe. Dania jednogarnkowe przygotowane na bazie warzyw również się sprawdzą. Zimna płyta zawierać może różne rodzaje serów, warzywa, roladki z ciasta francuskiego i całe mnóstwo warzyw. Oczywiście różnorodność w kwestii deserów także jest zachwycająca!

Czy zatem wesele wegetariańskie może być pyszne? Oczywiście, że tak! A w dodatku jest bajecznie kolorowe!

[smart-grid row_height=”350″]


[/smart-grid]

Zdjęcia: pinterest.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com