wypożyczalnia sukien ślubnych
20 maja 2016

Wypożyczalnia sukien ślubnych

Każda przyszła Panna Młoda marzy o tym, aby wyglądać wyjątkowo i pięknie. Najwięcej wątpliwości wiąże się z zakupem sukni ślubnej. Za niektóre modele trzeba zapłacić bardzo dużo pieniędzy. Zazwyczaj przed ślubem budżet jest mocno ograniczony. Świetną alternatywą dla zakupu sukni ślubnej w salonie jest jej wypożyczenie. Niestety takie rozwiązanie ma również kilka wad. Poniżej znaleźć będzie można więcej informacji na ten temat.

Gdzie znajdują się wypożyczalnie sukien ślubnych?

W zasadzie w każdym większym mieście funkcjonują wypożyczalnie sukien ślubnych. Wystarczy poszukać informacji w Internecie oraz zapytać znajomych.

Ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej?

Nie da się zaprzeczyć, że ceny wypożyczenia sukni w porównaniu do zakupu w salonie ślubnym, są bardzo niskie. Oscylują w granicach 200 – 500 złoty. Jednak należy pamiętać o tym, że jest to wyłącznie podstawowy koszt. Do tej kwoty należy dodać jeszcze parę innych wydatków. O tym poniżej.

wypożyczalnia sukien ślubnych

O czym należy pamiętać?

Warto jest wiedzieć, że osoba wypożyczająca odpowiada za suknię. Oznacza to, że musi uważać, aby się nie zniszczyła. Szczególnie chodzi tutaj o jej porwanie lub zaplamienie. Okazuje się, że w zasadzie przez całe przyjęcie i ślub trzeba będzie niezwykle się pilnować. Mimo to, często zdarza się tak, że ktoś przypadkowo nadepnie na fragment sukni lub obleje czymś Pannę Młodą. Szczególnie jeśli wesele będzie huczne. W takim przypadku wszelkie koszty związane z naprawą sukni ponosi osoba wypożyczająca. Najczęściej jednak nie przekraczają kwoty 400 złoty. Jednak bardzo ważne jest, aby nie robić nic na własną rękę i nie próbować samemu naprawiać sukni. Nie wspominając już o tym, że niewłaściwe próby wywabienia plamy mogą spowodować jej powiększenie lub wypalić dziurę w materiale.

Czy pracownicy wypożyczalni mogą nie przyjąć z powrotem sukni?

Taka sytuacja zazwyczaj się nie zdarza. Można jednak wyróżnić kilka przypadków, kiedy właśnie tak się dzieje. Chodzi tutaj o bardzo poważne zniszczenie sukni, jak na przykład wypalona dziura w gorsecie. Tak samo jest w przypadku, gdy ktoś chce oddać suknię inną, niż wypożyczona. Są to oczywiście skrajne przypadki, jednak warto o nich wspomnieć. Jeśli dojdzie do takiego zdarzenia, to pracownicy wypożyczalni mogą wnosić o zapłacenie pełnej wartości sukni. Zazwyczaj jest ona określona w umowie.

Umowa dotycząca wypożyczenia sukni ślubnej

Tutaj należy wskazać, że przed otrzymaniem sukni przyszła Panna Młoda będzie musiała podpisać umowę z wypożyczalnią. Zawarte zostaną w niej informacje dotyczące wypożyczenia. Przede wszystkim chodzi o cenę, termin odbioru i oddania sukni, ewentualne koszty za zniszczenie sukni ślubnej, warunki odstąpienia od umowy, stan, w jakim ma wrócić suknia. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że umowa to zobowiązanie. Nie wolno jest łamać jej postanowień.

Zdjęcia: pixabay.com