zaręczyny w czasach pandemii-photo-3951886.jpeg
12 lutego 2021

Zaręczyny w domu w czasach pandemii? To nawet wskazane!

Koronawirus przyczynił się do odwołania wielu imprez weselnych, ale co z zaręczynami? Zamknięte stacjonarne salony jubilerskie oraz restauracje zmusiły mężczyzn do odłożenia oświadczyn na później… lub zorganizowania ich w domu! Jak się okazuje, intymna atmosfera nadaje się idealnie do zadania tego pytania. Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz ten dzień i wykażesz się odrobiną kreatywności. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, aranżując takie zaręczyny. Sprawdź nasze pomysły na to, jak się oświadczyć bez wychodzenia z domu.

Jak zaplanować romantyczne oświadczyny?

W „normalnych czasach” sprzed pandemii, planowanie zaręczyn było łatwiejsze. Kolacja w luksusowej restauracji, wycieczka za granicę czy wydarzenie artystyczne – i odpowiednie warunki stworzone do romantycznych oświadczyn gotowe. Obecna sytuacja zmusza jednak do większej kreatywności. Teraz musisz obejść się bez „pośredników”, a cała organizacja tego wydarzenia leży na Twoich barkach. Brzmi przerażająco? Spokojnie, wbrew pozorom, większość kobiet ceni sobie intymniejszą formę oświadczyn, a nad miejsce przekłada atmosferę.

Pomysły na zaręczyny w domu

Pandemiczne warunki nie zwalniają Cię z przygotowania odpowiedniego planu działania. Unikaj spontanicznych zachowań, które mogą zepsuć chwilę zaręczyn lub umniejszyć wyjątkowość tego dnia. Te kwestie są najistotniejsze przy organizacji domowych oświadczyn:

  • zamów pierścionek z wyprzedzeniem – bądź przygotowany na ewentualne niespodzianki lub wymianę modelu;
  • stwórz nastrój – zadziałaj na wszystkie zmysły (świece, kwiaty, jedzenie);
  • przywołaj wspomnienia – przypomnij to, co Was połączyło;
  • bądź kreatywny i wykaż się inicjatywą.

Szukasz oryginalnych pomysłów na zaręczyny? Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób możesz zorganizować to wydarzenie w domu.

zaręczyny

1. Tradycyjne oświadczyny przy rodzinie

Dawniej taka forma oświadczyn była najbardziej powszechna. Mężczyzna prosił wówczas o rękę ukochanej jej ojca lub zwracał się bezpośrednio do swojej drugiej połówki. Dziś takie zaręczyny nie są już tak oficjalną sprawą, choć w niektórych kręgach wciąż są popularnym sposobem na zadanie partnerce tego najważniejszego pytania. Jeżeli oboje z Twoją ukochaną jesteście rodzinni, może właśnie wspólne spotkanie z najbliższymi będzie idealną okazją do oświadczyn?

2. Romantyczna kolacja we dwoje

Najlepsze pomysły na zaręczyny to takie, które nawiązują do Waszej osobistej relacji. Jeśli jesteś w stanie ugotować kolacje tylko dla Was, zrób to lub zamów wykwintne danie z restauracji, którą zawsze chcieliście odwiedzić. Pamiętaj o stworzeniu odpowiedniego nastroju za pomocą muzyki, zapachów oraz wizualnej oprawy.

3. Jak z filmu

Komfort przebywania w domu sprzyja odważniejszym pomysłom. Twoja ukochana ma ulubioną scenę z filmu, do której wzdycha przy każdym seansie? Odtworzenie romantycznych oświadczyn z ekranu to doskonałe rozwiązanie i okazja do stworzenia wspomnień na długie lata.

Pamiętaj o idealnym pierścionku zaręczynowym

Forma to jedno, ale nie możesz zapominać o wieńczącym elemencie całego wydarzenia. Poświęć czas i uwagę na wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. W sytuacji, gdy centra handlowe są zamknięte, możesz przejrzeć ofertę internetowego salonu jubilerskiego, takiego jak ACLARI Diamonds. Jaki model wybrać? Klasyczny pierścionek z białego lub żółtego złota to uniwersalna propozycja dla większości kobiet oraz bezpieczna opcja, jeśli partnerka rzadko nosi biżuterię.

Zwróć uwagę również na rodzaj kamienia. Modele z diamentem są najpopularniejsze. Pamiętaj, że wybierając złoty pierścionek u jubilera, robisz to z myślą o partnerce i jej upodobaniach. Jeśli jest miłośniczką klasyki i minimalizmu, postaw na wariant w tym samym tonie. Kobieta ceniąca oryginalność i lubiąca kolorowe dodatki, może będzie oczekiwała czegoś o zaskakującym kształcie lub barwie?

Tradycyjnie nie znaczy nudno!

Domowe zaręczyny wcale nie muszą ustępować tym organizowanym na mieście lub za granicą. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu się oświadczysz. Partnerka z pewnością doceni Twoje starania i plany, a intymna atmosfera zwiększy emocjonalny efekt tego wydarzenia. Pamiętaj tylko o odpowiedniej organizacji oraz wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego.