zdjęcia plenerowe
12 maja 2016

Najlepsze miejsce na zdjęcia ślubne plenerowe

 Nie da się zaprzeczyć, że sesja ślubna w plenerze jest wyjątkowa. To jedno z najlepszych rozwiązań. Jednak okazuje się, że w praktyce może być dość trudne do zrealizowania. Przede wszystkich chodzi o pogodę, która lubi być dość kapryśna. Najważniejszą kwestią z pewnością będzie wybór odpowiedniego miejsca. Oczywiście wcześniej warto jest skonsultować się z fotografem. Dlaczego? O tym kilka słów poniżej.

Po pierwsze wybór miejsca

Tutaj można wyróżnić wiele ciekawych inicjatyw. Może to być las, łąka lub każde inne, naturalne miejsce. Jeśli ktoś mieszka nad morzem czy w górach, może właśnie tam zorganizować sesję zdjęciową. Ponadto należy dokładnie zastanowić się, czy w pobliżu miejsca zamieszkania nie ma żadnych pomników natury, puszczy, Parku Narodowego, czy ogrodu botanicznego.  To z pewnością jedne z najpiękniejszych miejsc. Taka sesja zdjęciowa zawsze będzie udana. Wśród innych ciekawych inicjatyw można również wyróżnić plac zabaw czy park rozrywki. Jednak Nowożeńcy coraz częściej decydują się na bardziej oryginalne rozwiązania. Okazuje się, że miejscem, w którym odbywa się sesja zdjęciowa może być dworzec, pociąg, lotnisko, basen, stadion, restauracja czy wybrane pomieszczenie w domu. W praktyce sesja nie tylko jest oryginalna, ale również bardzo wyjątkowa. Na koniec warto jest dodać kilka zdań na temat dość ekstremalnych miejsc. Wśród nich z pewnością należy wyróżnić fotografie w błocie, na skuterach, quadach, motorach, rowerach, na siłowni. To z pewnością bardzo oryginalne sesje zdjęciowe. Można również wybrać takie miejsce, które będzie bezpośrednio związane z zawodem Panny Młodej lub Pana Młodego – policja, straż pożarna, poczta, komis samochodowy, salon optyczny czy sklep w galerii. W zasadzie można powiedzieć, że każde miejsce na sesję zdjęciową jest odpowiednie. Najważniejsze jest, aby dobrze się do niej przygotować. Tutaj chodzi zarówno o wygląd, jak i pozowanie.

zdjęcia ślubne plenerowe

Sprawdzenie prognozy pogody

Należy wybrać odpowiedni termin sesji zdjęciowej w plenerze. Głównym czynnikiem, na który trzeba będzie zwrócić uwagę to prognoza pogody. W końcu ciężko będzie zorganizować sesję zdjęciową w deszcz czy burzę. Należy jednak spojrzeć na aspekt pogodowy również z drugiej strony. W praktyce okazuje się, że różne anomalia pogodowe mogą stanowić świetną inspirację. W końcu zdjęcia w deszczu czy burzy są niezwykle piękne. Nie da się zaprzeczyć, że pogoda potrafi nie tylko stworzyć przepiękne tło, ale również narzucić, oczywiście tylko w pewnym sensie, scenariusz dla sesji ślubnej w plenerze. Na koniec należy dodać kilka słów na temat samej pogody. W praktyce okazuje się, że nie do końca warto jest kierować się prognozą. Warunki atmosferyczne są dość zmienne i może okazać się, że mimo wcześniejszych zapowiedzi o słonecznym dniu, w praktyce przez cały dzień będzie padał deszcz.

Odpowiednia pora roku

Na początku trzeba powiedzieć, że nie da się zaplanować sesji ślubnej w plenerze tak, aby odbywała się w wybranej porze roku. Tutaj warto jest dodać, że trzeba byłoby czekać naprawdę dużo czasu. Jednak z pewnością warto jest zwrócić uwagę na naturalne walory pory roku, w której odbywa się sesja. Na początek kilka słów o wiośnie. Oczywiście jest to jedna z najpiękniejszych pór roku. W końcu to właśnie wtedy wszystko zaczyna rozkwitać. Na drzewach pojawią się pierwsze pąki, z ziemi wyrastają kwiaty. To właśnie te elementy powinny stanowić niejako tła dla zdjęć. Ponadto warto jest powiedzieć kilka słów o miejscach, które są najpiękniejsze wiosną. Z pewnością będzie to sad, oraz ogród botaniczny. Po wiośnie następuje lato. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że najpiękniejsza miejsca w tym okresie to pola – na przykład te, na których zasiane są zboża. Na pewno warto jest zastanowić się nad wykorzystaniem takiego motywu. Ponadto latem warto jest udać się do lasu, puszczy, Parku Krajobrazowego czy ogrodu botanicznego. Ponadto świetnym miejscem z pewnością okaże się zoo. Następnie należy powiedzieć o jesieni. Tutaj z pewnością warto jest wyróżnić las oraz puszczę. Przede wszystkim chodzi o fakt, że w tym czasie liście na drzewach zmieniają kolor. Las staje się pięknym, kolorowym motywem. Na koniec należy wspomnieć kilka słów o zimie. Na samym początku należy dodać, że w tym przypadku w zasadzie każde miejsce może okazać się odpowiednie. Chodzi tylko o to, aby w danym okresie padał śnieg i wszystko było pokryte białym puchem. W zasadzie jest to jeden z najlepszych, naturalnych motywów.

Kto powinien robić zdjęcia podczas sesji zdjęciowej?

Oczywiste jest, że sesja zdjęciowa powinna być wykonana przez profesjonalnego, posiadającego odpowiedni sprzęt fotografa. Jednak w ostatnim czasie coraz częstszym rozwiązaniem jest wykonywanie zdjęć przez znajomą osobę, która posiada w miarę profesjonalny aparat fotograficzny. Okazuje się, że takie sesje ślubne w plenerze również mogą być udane. Ponadto istotną zaletą takiego rozwiązania z pewnością jest cena. Często okazuje się, że łączny koszt równy jest wydatkom związanym z wywołaniem zdjęć. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że taka osoba z pewnością zgodzi się na przeprowadzenie sesji zdjęciowej w praktycznie każdym miejscu na ziemi. Wystarczy zapłacić za jej podróż i zakwaterowanie. W przypadku profesjonalnego fotografa koszt byłby z pewnością o wiele wyższy. Przede wszystkim dlatego, że trzeba byłoby dodatkowo zapłacić za każdy dzień podróży.

Rekwizyty

Należy dokładnie zaplanować przebieg sesji zdjęciowej. Wcześniej trzeba będzie kupić odpowiednie rekwizyty. Mogą to być różowe, kobiece rękawice bokserskie, kolorowe parasolki, świece lub płatki kwiatów. Wszystko zależy od tego, co będzie wybranym motywem sesji. Podjęcie decyzji wcale nie należy do najprostszych. Wszystkie przedmioty należy odpowiednio wcześniej przygotować. Nie powinno się kupować nic na ostatnią chwilę. Jak zostało to powiedziane wcześniej, przebieg sesji zdjęciowej powinien być zaplanowany wcześniej.

Przygotowanie do sesji

Jak powinno wyglądać przygotowanie do sesji? Przede wszystkim warto jest przećwiczyć przed lustrem wybrane pozycje, miny, uśmiechy. Oczywiście podczas samej sesji wszystkie pozy będzie wskazywał fotograf. Jednak wcale nie oznacza to, że nie można wcześniej przynajmniej w pewnym sensie spróbować przygotować się. Na koniec należy dodać, że bardzo ważny jest odpowiedni makijaż oraz fryzura. Oczywiście co do stroju należy powiedzieć jedno – małżonkowie powinni wyglądać jak w dniu ślubu.

Czas na sesję ślubną w plenerze

Kiedy jest najlepszy moment na sesję? Nie da się zaprzeczyć, że z pewnością będzie to czas po ślubie. Przede wszystkim chodzi o to, że do wszystkiego można będzie się odpowiednio przygotować. Ponadto może zdarzyć się tak, że podczas robienia zdjęć ubranie może po prostu ubrudzić się lub ulec zniszczeniu. Jeśli sesja będzie odbywała się po ślubie, to w zasadzie nic złego się nie stanie. Inaczej jeśli zdjęcia byłyby robione przed ślubem lub w jego trakcie. Wtedy mógłby być to dość poważny problem.

Kilka słów o sesji studyjnej

Niewiele par decyduje się na zrobienie sesji ślubnej w studio. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest dość wiele. Przede wszystkim chodzi o to, że samo tło będzie sztuczne i mało atrakcyjne. W końcu nie da się zaprzeczyć, że natura jest najlepszym motywem dla zdjęć.

Zdjęcia: pixabay.com