zespół weselny
26 sierpnia 2016

Zespół weselny plusy i minusy

Przez bardzo długi okres czasu wesele nie mogło odbyć się bez orkiestry. W ostatnim czasie dość sporo się zmieniło. Coraz większą popularnością cieszą się Wodzirej i DJ. Mimo to nadal wiele osób uważa, że nie ma wesela bez zespołu. Nie uznają żadnych alternatyw. W poniższym artykule postaramy się przeanalizować, jakie są wady i zalety zespołu muzycznego.

Plusy zespołu muzycznego

Z pewnością największą zaletą jest fakt, że zespół grana na żywo. Jak wiadomo taka muzyka jest najpiękniejsza. Ponadto zespół muzyczny może dowolnie się przemieszczać. Wystarczy, że każdy muzyk zabierze ze sobą swój instrument. Nie da się zaprzeczyć, że zespół może towarzyszyć Parze Młodej już od czasu wyjścia Panny Młodej z domu. Z pewnością są to jedne z najbardziej istotnych zalet zespołu. Często również zdarza się tak, że jeden z muzyków jest Wodzirejem i zajmuje się prowadzeniem zabawy. Zespół muzyczny to również świetna atrakcja. Szczególnie w przypadku, gdy na wesele zaprosimy znanych muzyków. Profesjonalny zespół muzyczny potrafi poprowadzić przyjęcie weselne w taki sposób, że żaden gości nie będzie się nudził.

Minusy zespołu muzycznego

Niestety zespoły muzyczne mają również swoje wady. Często w Internecie można znaleźć oferty „niby” zespołów, które grają z playbacku lub po prostu fałszują. W takim przypadku naprawdę trudno o dobrą zabawę gości. Ponadto zespoły bardzo często mają zajęte terminy na bardzo długi okres czasu – zespołu należy zacząć szukać już dwa lata przed ślubem. Należy również zauważyć, że podjęcie współpracy z zespołem muzycznym wiąże się z dość dużym kosztem. Ceny zaczynają się od 3000 złoty i sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Wśród wad zespołu należy wskazać również dość mocno ograniczony repertuar. Najczęściej zespoły potrafią zagrać nie więcej niż kilkadziesiąt utworów. Kolejną istotną wadą zespołu są długie przerwy. Oczywiście wyróżnić można takie zespoły, które bardzo mocno pilnują czas. Są i takie, które zupełnie nie zwracają uwagi na to, że przerwa trochę się przeciągnęła.

Plusy i minusy zespołu muzycznego w pigułce

Plusy zespołu:

  • muzyka na żywo,
  • szybkie przemieszczanie,
  • elastyczność,
  • jeden z muzyków zazwyczaj jest Wodzirejem,
  • może towarzyszyć Młodej Parze od czasu wyjścia z domu.

Minusy zespołu:

  • wysoka cena,
  • problemy z rezerwacją terminu,
  • niektóre zespoły fałszują oraz grają z playbacku,
  • długie przerwy,
  • ograniczony repertuar.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com