gdzie zorganizować wesele
1 czerwca 2016

Gdzie zorganizować wesele – alternatywy dla domu weselnego

Wyróżnić można wiele pomysłów na organizację wesela. Może to być restauracja, dom weselny lub o wiele bardziej oryginalne miejsce, jak na przykład zamek. Poniżej kilka propozycji.

Gdzie zorganizować wesele

 1. Wesele w domu weselnym.
 2. Wesele w remizie.
 3. Wesele na zamku lub w innym zabytkowym budynku.
 4. Wesele w górach, nad jeziorem, nad morzem.
 5. Wesele za granicą.

Wesele w domu weselnym

Jest to z pewnością najpopularniejsze rozwiązanie. Wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia właśnie w domu weselnym. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim:

 • lokalizację,
 • wielkość sali,
 • cenę,
 • rozmieszczenie pomieszczeń,
 • jakość jedzenia,
 • otoczenie domu weselnego,
 • baza noclegowa,
 • klimatyzacja,
 • parkiet.

Są to bardzo ważne kwestie. Wybór domu weselnego wcale nie należy do najprostszych. W końcu nie można dopuścić do sytuacji, w której goście nie będą mieli gdzie usiąść.

Wesele w remizie

W ostatnim czasie to coraz mniej popularne rozwiązanie. Jednak są pary, które decydują się na organizację wiejskiego wesela. Z pewnością jest to fantastyczna alternatywa dla przyjęć organizowanych w restauracjach czy domach weselnych. Warto jest zastanowić się nad taką ewentualnością. Takie przyjęcia mają niezwykły klimat. Należy jednak zadbać o zapewnienie gościom odpowiednich atrakcji.

Wesele w zamku lub innym zabytkowym budynku

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na organizację przyjęcia. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że często w zamkach istnieje możliwość wynajęcia pokoi noclegowych. Ponadto za dodatkową opłatą organizowane są różne atrakcje dla gości, jak na przykład pokaz walk rycerzy czy jazdy konnej. Na końcu należy dodać, że koszt wesela na zamku będzie podobny do wydatków związanych z organizacją przyjęcia w Warszawie.

Wesele w górach, nad jeziorem lub nad morzem

Nie da się zaprzeczyć, że bardzo dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia weselnego nad morzem czy w górach. Jednak same przygotowania mogą okazać się dość skomplikowane. Szczególnie w przypadku, gdy dom weselny jest bardzo oddalony od miejsca zamieszkania narzeczonych. Ponadto w takim przypadku należy zadbać o transport dla gości oraz ewentualny nocleg. To dość istotna kwestia.

Wesele za granicą

To z pewnością jedno z najdroższych rozwiązań. Oczywiście organizacja takiego ślubu oraz przyjęcia jest bardzo skomplikowana. Ponadto narzeczeni powinni zastanowić się nad zakupem biletów lotniczych dla gości oraz opłaceniem ewentualnego noclegu. Jest to bardzo istotna kwestia. W przypadku takiego wesela najczęściej zaprasza się wyłącznie najbliższą rodzinę oraz przyjaciół. Głównie chodzi tutaj o koszty. Jednak nie da się zaprzeczyć, że wesele za granicą to niezwykłe przeżycie. Nie tylko dla Nowożeńców, ale również zaproszonych gości. Z pewnością należy rozważyć taką ewentualność.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

[kkstarratings]