biuro podróży
7 lipca 2018

Pokochać biuro podróży?

Wielu Polaków coraz częściej wybiera samodzielne organizowanie wakacji zamiast korzystania z pomocy biura podróży. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Części nie można odmówić pewnej słuszności, zanim jednak zdecydujecie się na zabawę w organizatora wakacyjnego wyjazdu, przeczytajcie poniższy tekst.

Dlaczego nie lubimy biur podróży?

Wydaje się, że u sporej części z nas pokutują przekonania, które dotyczą sytuacji rozgrywających się kilka lat temu. Bankructwa, niezrealizowane w pełni oferty, hotele odbiegające standardem od tego, co obiecywał prezentowany nam katalog. Wydaje się jednak, że większość tych problemów została wyeliminowana przez najlepszych, którzy zostali obecnie na rynku i jadąc w podróż z biurem, możemy zakładać, że nasze oczekiwania zostaną spełnione, a rzeczywistość będzie zgodna z tą katalogową.

Atrakcje, atrakcje

O te biura podróży dbają jeszcze bardziej. Częstym argumentem tych, którzy samodzielnie organizują wakacyjny wyjazd jest to, że nie chcą leżeć na plaży, ale zwiedzać, poznawać nowe kultury. Nic prostszego, sporo biur organizuje dodatkowe atrakcje w czasie takiego pobytu. Istnieją również wycieczki objazdowe, które z bliska pozwalają przyjrzeć się na przykład Prowansji czy Toskanii. Nie ma więc ryzyka, że 7-dniowy wyjazd ograniczać się będzie jedynie do plażowania, leżakowania i kąpieli w morzu/basenie. Biura dostosowują się także do tych, którzy mogą sobie pozwolić jedynie na krótki urlop i takim klientom oferują citybreak.

Wygoda przede wszystkim

Dla mnie biuro podróży (jak choćby https://dreamtours.pl/) to nadal przede wszystkim wygoda. Biuro gwarantuje mi, że nie muszę się martwić o samolot, przejazdy między poszczególnymi miejscówkami, wyżywienie, nocleg, bilety. Te wszystkie szczegóły organizacyjne są poza mną, a ja od początku do końca mogę się cieszyć moim urlopem, bez stresu, że jeszcze jakiś etap wycieczki trzeba ogarnąć. Nie muszę samodzielnie planować tras, wybierać hoteli, to wszystko są w stanie za mnie zrobić inni. W rzeczywistości, w której nie jesteście w stanie wygospodarować czasu na takie spokojne planowanie, biuro podróży naprawdę ułatwia życie.

Co z ceną?

Większości osób wydaje się również, że samodzielne organizowanie wyjazdu to pewna oszczędność pieniędzy. Ta reguła jednak nie zawsze działa. Pamiętajcie, że jeśli chcecie mieszkać w hotelu o określonym standardzie, przemieszczać się i korzystać z atrakcji, to te oszczędności mogą się okazać fikcją. Biuro podróży organizuje przejazdy grupowe, a one z automatu są tańsze. Oczywiście biuro też pobiera swoją opłatę za całą organizację, nadal jednak cena całości może się okazać dużo atrakcyjniejsza niż ta finalnie wyłaniająca się z naszego samodzielnego planowania.