11 lutego 2023

Sale weselne – na co zwrócić uwagę?

Sale weselne to temat-rzeka. Jest ich tyle do wyboru. Małe i duże, niskie i wysokie, skromne i bogato przystrojone, kolorowe i białe. W górach albo nad morzem, nad jeziorem czy w lesie, lub w środku wielkiego miasta. Sale weselne, sale restauracyjne, sale weselne z ogrodem – jaką wybrać, by spełniło się nasze marzenie o niepowtarzalnym weselu?

Sale weselne 2023 – trendy

Na pewno ważne jest, by wybrana przez nas sala weselna dobrze prezentowała się na zdjęciach. By stanowiła dla nas piękne tło. W dobie wszechobecnych komórek i korzystania z mediów społecznościowych właściwie non stop jesteśmy online. Niektóre pary wynajmują już specjalistów od tworzenia kontentu, by ci na bieżąco relacjonowali ich ślub i wesele – a także przygotowania do nich – w mediach społecznościowych. To najgorętszy trend weselny w 2023 roku. Nie wystarczy już fotograf i kamerzysta, wielu narzeczonych chce też zamieszczać odpowiedni kontent słowny i obrazowy, oczywiście na bieżąco, zgodnie z rozwojem wydarzeń. Taki twórca kontentu robi filmiki i przygotowuje relacje skrojone pod TikToka i Instagram, bez których większość pokolenia Z i millenialsów, biorących właśnie śluby, nie wyobraża sobie życia. Nawet na własnym weselu…

Jaka sala na wesele?

Sala na wesele powinna olśniewać gości tak samo jak panna młoda i jej kreacja. Jednak nie tylko wystrój się liczy. Zadbajmy o to, by wynająć salę na wesele odpowiednią pod względem rozmiarów. Duże znaczenie ma, czy planujemy wesele na 50, na 80 czy na 150 osób. Zbyt mała sala sprawi, że będzie ciasno, zabraknie miejsca do tańca, będzie duszno i goście nie będą czuli się komfortowo. Jednak zbyt wielka sala w stosunku do liczby weselników też się nie sprawdzi. Lokal na wesele będzie wtedy wydawał się nienaturalnie pusty, jakby połowa gości odwołała w ostatniej chwili swe przybycie. Zabraknie intymności, niezbędnej, by weselnicy dobrze się czuli. Pamiętajmy też, że na zdjęciach będzie to dziwnie wyglądać, jeśli sala będzie nieproporcjonalna w stosunku do liczby gości. Doświadczony organizator wesel doradzi nam, jakiej sali potrzebujmy. Wiele obiektów weselnych posiada kilka sal w różnych rozmiarach, więc bez problemu można wybrać lokal odpowiedni do naszych potrzeb.

Wesele z noclegiem – czy warto?

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach stały się wesela wyjazdowe. Wiele par młodych nie chce się ograniczać przy wyborze miejsca na wesele do najbliższych lokali. Wiadomo, że każdy marzy o niepowtarzalnym przyjęciu ślubnym. A by impreza weselna była idealna, sala na wesele także musi być wyjątkowa. Często oznacza to urządzenie ślubu i wesela poza miejscem zamieszkania pary młodych i gości. A wtedy wesele z noclegiem staje się koniecznością.

Ale wesele z noclegiem może być też przyjemnością! Dla pary młodej i dla wszystkich weselników. Dlaczego? To po prostu bardzo wygodne rozwiązanie. Mamy wtedy możliwość wcześniejszego zakwaterowania w hotelu, w którym odbędzie się wesele i  przygotowania się do imprezy (stroje, makijaż). Na imprezie nikt nie będzie zmęczony, bo będzie czas, by chwilę wypocząć przed weselem we własnym pokoju po podróży. A poza tym podczas imprezy także można na moment zniknąć u siebie, by się odświeżyć, przebrać czy poprawić makijaż. Każdy z gości może iść spać w dowolnym momencie, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza w przypadku wesel, w których uczestniczą też dzieci.

A następnego dnia wspólne śniadanie czy lunch jeszcze bardziej zbliżą gości weselnych. Wspominanie zabawnych sytuacji z poprzedniego dnia obu rodzinom pozwoli nawiązać więzi i lepiej się poznać. To ważne, bo pewnie co jakiś czas będą się spotykać na kolejnych imprezach rodzinnych, teraz już wspólnych. Wynajęcie więc obiektu weselnego z pokojami dla wszystkich gości to naprawdę dobry pomysł.

Sale weselne – wystrój

Dekoracje sali weselnej powinny harmonizować z przyjętą konwencją wesela. Jeśli marzy nam się wesele w stylu glamour, wybierzmy elegancki, przestronny lokal z kryształowymi żyrandolami i wytworną porcelaną. Impreza folkowa czy etno może odbyć się w jednej z wielu stodół – zabytkowych obiektów specjalnie przystosowanych do imprez weselnych lub nowo wybudowanych, naśladujących tradycyjną wiejska zabudowę. Wesele w stylistyce Hamptons wymaga znalezienia gustownych wnętrz w biało-granatowej kolorystyce, ze srebrnymi dodatkami i marynistycznymi dekoracjami. Wesela minimalistyczne czy steam punkowe świetnie odnajdą się w loftowych, postindustrialnych wnętrzach dawnych fabryk, kopalń czy browarów. A przyjęcie w stylu gothic doskonale wypadnie w zamkowej sali weselnej.

Warto zadać sobie trochę trudu i znaleźć lokal, który idealnie wpisze się w styl naszego wesela. A jeśli nie lokal, to może ogród na wesele? Wesela w stylu boho czy folk, mniej formalne, doskonale wypadną na świeżym powietrzu. Ślub i wesele w plenerze to marzenie wielu par młodych. Warto je spełnić – przysięga małżeńska składana w pięknym ogrodzie czy na pachnącej łące, z widokiem na górskie szczyty to na pewno niezapomniane chwile.