Wodzirej
30 sierpnia 2016

Wodzirej czym się zajmuje?

Wodzirej przede wszystkim kojarzony jest z osobą, która zajmuje się prowadzeniem wesela. Jednak jest to pojęcie dość szerokie, które obejmuje naprawdę wiele elementów. W praktyce okazuje się, że mało kto wie, czym tak naprawdę zajmuje się Wodzirej. Poniżej postaramy się wyjaśnić dokładnie tą kwestię.

Prowadzenie zabawy, czyli co?

Czym tak naprawdę zajmuje się Wodzirej? Przede wszystkim należy wskazać:

  • przywitanie gości na sali, pokierowanie do stolików, wskazanie szatni,
  • informowanie gości o zbliżających się ważnych wydarzeniach – podaniu tortu, oczepinach, pierwszy tańcu,
  • współpraca z fotografem oraz kamerzystą – również informowanie o zbliżających się ważnych wydarzeniach,
  • prowadzenie zabawy na weselu – zapraszanie do tańca, organizacja atrakcji podczas zabawy,
  • prowadzenie konkursów podczas oczepin,
  • dopilnowanie, aby wszystko odbyło się we właściwym czasie.

Jak widać Wodzirej ma o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać słysząc pojęcie „Wodzirej zajmuje się prowadzeniem zabaw”. Z pewnością jego najważniejszym celem jest zadbanie o dobrą zabawę wszystkich zaproszonych gości.

Wodzirej – DJ

Wyróżnić można również Wodzirejów, którzy jednocześnie są DJ-ami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jednak nie zawsze się tak zdarza. Częściej jest tak, że trzeba osobno zatrudniać i Wodzireja i DJ-a. W takim przypadku należy dopytać wybranego DJ lub Wodzireja, czy współpracuje z jakąś osobną. Powód jest prosty – jeśli DJ oraz Wodzirej po raz pierwszy spotkają się weselu może nie wyniknąć z tego nic dobrego. Przede wszystkim dlatego, że mogą po prostu się nie dogadać. Co w przypadku, gdy każdy z nich będzie chciał prowadzić zabawę w inny sposób? Należy pamiętać o tym, że każdy ma swój wybrany styl.

Ile kosztuje Wodzirej?

Wydatki są bardzo zróżnicowane. Najczęściej jednak, podejmując współpracę z Wodzirejem, trzeba liczyć się z kosztami rzędu 1000-2000 złoty. Podobne stawki obowiązują przy zatrudnianiu Wodzireja, który jest jednocześnie DJ.

Zdjęcia: Pixabay.com