uroczystość weselna
4 maja 2016

Co zamiast przyjęcia weselnego?

Co zamiast wesela?

Jeśli jesteście ze sobą już dłuższy czas, wszyscy wokół was oczekują rychłego ślubu. Każde życzenia świąteczne czy urodzinowe, sprowadzają się do jednego: oczekiwań, co do zalegalizowania związku i założenia tradycyjnej rodziny. Nie dysponujecie odpowiednio dużym portfelem, żeby wyprawić huczne wesele lub po prostu czujecie, że to opcja absolutnie nie dla was? Jest kilka innych rozwiązań, które mogą posłużyć za substytut swojskiej zabawy z kapelą.

Obiad lub poczęstunek w postaci „Szwedzkiego stołu’’ po uroczystości zaślubin są w Polsce już czymś zupełnie normalnym. Wraz ze wzrostem rozpadów formalnych związków i i wchodzenia w nowe, zmienia się charakter przyjęć weselnych. Kobiecie, która po raz drugi wychodzi za mąż, nie wypada zakładać bufiastej, białej sukni i welonu do kostek. Skromniejsza uroczystość będzie zdecydowanie lepiej widziana. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z tańców. Ślub można zorganizować w godzinach późno popołudniowych i przedłużyć zabawę do północy. Bawić można się przy wcześniej przygotowanej muzyce puszczonej z głośników.

wesele w restauracji

Coraz częściej słyszy się, że młoda para wraz z gośćmi poszła na dyskotekę czy do lokalnego baru. Taka forma zabawy może odpowiadać osobom młodym, co jednak, jeśli na ślub zaproszeni byli dziadkowie i babcie. Trudno wyobrazić sobie, że będą oni zachwyceni z takiego pomysłu. Należy wtedy zapewnić im relaks w nieco spokojniejszym miejscu, gdzie będą mogli swobodnie porozmawiać.

Małe przyjęcie na barce czy łodzi będzie niezapomnianym wspomnieniem dla wszystkich zgromadzonych gości. Pomysł ten wypali jednak tylko wtedy, jeśli trafimy na piękna pogodę i  żaden z gości nie cierpi na chorobę morską.

wesele na działce

Dysponujecie dużą działką gdzie można rozpalić ognisko czy upiec kiełbaski na grillu? To rozwiązanie jest świetne, ale tylko wtedy, jeśli wasi goście to zgrana i lubiąca się grupa. Wspólne śpiewnie przy gitarowej muzyce i dużo wina to wszystko, czego do dobrej zabawy potrzeba.
Kolejnym pomysłem jest wynajęcie dużego weselnego namiotu i rozłożeniu go na waszym podwórku. Taki rodzaj przyjęcia będzie nieformalny i zupełnie na luzie, co wielu parom bardziej odpowiada niż sztywny pierwszy taniec pod czujnym okiem kamer. Jeśli planujecie tańczyć przy głośnej muzyce i nie mieć problemów z policją, koniecznie zaproście sąsiadów.

Jak robią to inni

W krajach Europy Zachodniej, do rzadkości należy organizowanie zabawy trwającej do białego rana. Po uroczystości ślubnej większość nowożeńców żegna się z gośćmi i udaje prosto w podróż poślubną. Dla zgromadzonych organizowany jest obiad bądź bufet.

Grafika: pixabay.com